Chcę zmienić swoje ciało
powrót do listy

Chcę zmienić swoje ciało

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

Przed Wami oryginalny dokument, w którym trzydziestu młodych Brytyjczyków, dziewczyn i chłopaków, opowiada o swoich kompleksach i obsesji na punkcie własnego wyglądu. Robią to za pomocą... filmików nagrywanych przez pół roku przez siebie samych. Pokazują operacje i zabiegi, którym się poddają, nagrywają też ich efekty. Bohaterowie to sympatyczni, inteligentni, mili, młodzi ludzie, którym jednak kompletnie brakuje samoakceptacji. Przejmują się swoim wyglądem - niekiedy jest to tylko i wyłącznie ich obsesja, w części przypadków – uzasadnione działanie. Bohaterowie zabiorą nas w nietypową podróż pełną obaw, ekscytacji, radości i nadziei a także łez wzruszenia, strachu. Będzie to opowieść o presji, jakiej doświadczają młodzi dążąc do wymarzonego ideału. Zabiegi, którym się poddadzą będą różne - od trudnej operacji zmniejszenia żołądka po przeszczep włosów.

Młodzi ludzie mówią o tym, czym w dzisiejszym świecie są operacje plastyczne. Na pewno nie są normą, ale nie ma w nich nic złego. Po operacji nie zamierzają stać się kimś innym, mówią, że dążą do najlepszej wersji samego siebie. Zmiana wyglądu jest obecnie społecznie akceptowana. Kilka lat temu informacja „chcę sobie powiększyć biust" wywoływała szok, zainteresowanie, kontrowersje. Dziś nie wzbudza wielkich emocji.

Jedna z dziewczyn mówi ważne słowa: „Teraz nie jestem w pełni sobą, bo wciąż ukrywam to, czego nienawidzę. Nie chodzi mi o rozmiar, tylko o zyskanie samoakceptacji i pewności siebie. Przyszłość zależy ode mnie". Ciężko się z tym nie zgodzić! Zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego dokumentu.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix