Piękna i bestia
powrót do listy

Piękna i bestia

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

Na świecie jest wiele osób obsesyjnie dbających o swój wygląd. Nieustannie poddają się kolejnym zabiegom poprawiającym niedoskonałości swojej urody. Są też tacy, których życie jest zdeterminowane przez to jak wyglądają, ale znajdują się po drugiej stronie barykady. Mają poważne deformacje twarzy, a interwencje kosmetyczne często ratują im życie. Co się stanie kiedy te dwa światy spotkają się?

W każdym odcinku osoba, której życie kręci się wokół wyglądu, ciuchów i kosmetyków spędzi cztery dni z „bestią". Obie strony będą miały szansę przekonać się, jak wygląda życie każdej z nich. W trakcie pierwszego dnia osoba obsesyjnie dbająca o wygląd pokaże swój świat drugiej stronie. Większość czasu spędzą przed lustrem, u fryzjera oraz kosmetyczki.

Kolejną dobę bohaterowie spędzą pod opieką psychiatry. Dzięki wspólnemu oglądaniu rodzinnych albumów ze zdjęciami oraz wywiadów z bliskimi osobami, poznają historie swojego życia. Dowiedzą się, jak to się stało, że sprawy związane z wyglądem stały się dla nich tak ważne.

Trzeciego dnia osoba z deformacją twarzy pokaże drugiej stronie jak spędza czas, jak jest spostrzegana przez społeczeństwo oraz jak radzi sobie ze swoją odmiennością.

Na koniec programu „piękna" ma do wykonania zadanie. Musi wyjść na ulicę bez makijażu i różnego rodzaju ozdobników. Czy każda z nich odważy się podjąć to pozornie łatwe wyzwanie?

Dzięki programowi „Piękna i bestia" osoby z deformacjami twarzy mają szansę obalić liczne mity i opowiedzieć o swojej sytuacji szerszej publiczności. Dla „pięknych" jest to niezwykła szansa, żeby docenili swój wygląd i nareszcie poczuli się dobrze we własnej skórze. Czy ta poruszająca konfrontacja zmieni sposób w jaki oceniają siebie i innych?

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix