Seksklinika
powrót do listy

Seksklinika

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

W brytyjskich przychodniach leczących choroby przenoszone drogą płciową panuje tłok. Poznamy pracujących tam lekarzy, będziemy towarzyszyć pacjentom, dowiemy się, co im dolega, jak się nabawili chorób.

W Wielkiej Brytanii istnieją dwa duże szpitale zajmujące się zdrowiem seksualnym Brytyjczyków. Rocznie, pięć podległych im klinik, przyjmuje 130 tysięcy pacjentów. Do kliniki w Birmingham co tydzień przychodzi 600 nowych, w londyńskich – pacjentów jest jeszcze więcej. Duża część z nich to homoseksualiści, transseksualiści, cześć to osoby zajmujące się seksem „zawodowo"; aktorki porno, dominy.

Najwięcej pacjentów zgłasza się do kliniki w poniedziałki, tuż po weekendowym szaleństwie w klubach. Tam, pod wpływem alkoholu a nierzadko substancji odurzających – puszczają hamulce i łatwiej o kontakty bez zabezpieczenia, z przypadkowym partnerem. W poniedziałek przychodzi otrzeźwienie a wraz z nim refleksja. Czy nie zaraziłem się wirusem HIV? Czy nie „złapałem" choroby wenerycznej? Brytyjczycy potrafią zaszaleć, ale dbają o swoje zdrowie.

Poznamy także lekarzy. Przyznają, że przywykli do najdziwniejszych seksualnych wyczynów swoich pacjentów, niewiele już robi na nich wrażenie. Ze stoickim spokojem, po raz kolejny, wykonując badania - sugerują przy okazji stosowanie zabezpieczenia.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix