W obcym ciele

W obcym ciele
W obcym ciele

Urodziły się jako mężczyźni, choć w głębi duszy są i czują się kobietami. Kim są osoby cierpiące na „zespół dezaprobaty płci"? Niezwykły serial, którego bohaterami są kobiety i mężczyźni uwięzieni we własnym ciele, którzy ujawnili przed kamerą skrywane dotąd sekrety podwójnego życia.

Serial „W obcym ciele" chce oswoić Polaków z obiektywnym faktem istnienia różnorodności w zakresie odczuwania tożsamości płciowej. Transseksualiści odczuwają własne ciało jako obce i niezgodne z obrazem samego siebie wykreowanym w mózgu, określanym mianem „płci psychicznej". Owa niespójność pomiędzy płcią biologiczną i psychiczną wynika z zaburzeń genetycznych powstałych na etapie życia płodowego. Usunąć ją może jedynie operacyjna korekta płci.

Trzon serialu stanowią losy kilku osób transseksualnych – zarówno kobiet uwięzionych w męskim ciele, czyli Lucy, Edyty, Zuzy, jak i odwrotnie: mężczyzn w ciele kobiety, Dolara i Jacka. Dwoje z bohaterów – Zuza i Dolar – rozpocznie w serialu proces biologicznej transformacji za pomocą kuracji hormonalnej. Edyta przejdzie operację wszczepienia implantów piersi. Ola będzie walczyć w sądzie o prawo do kontaktu z własnymi dziećmi i prawo do używania żeńskiego imienia. Lucy dokona coming out'u w agencji pośrednictwa pracy. Edyta skonfrontuje się z własnymi rodzicami. Zuza po raz pierwszy po wielomiesięcznej przerwie pojawi się w rodzinnej wiosce w górach jako dziewczyna. Ponadto w serialu wystąpią osoby oscylujące „pomiędzy" płciami, transwestyci oraz barwne Drag Queens ze sławną Kim Lee na czele.

Zwiastun serialu "W obcym ciele"

podziel się:

Pozostałe wiadomości