Zwierzęce szaleństwo
powrót do listy

Zwierzęce szaleństwo

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

Amerykanie na zwierzaki domowe wydają rocznie zawrotną kwotę 52 miliardów dolarów. Producenci artykułów dla zwierząt byli nieliczną branżą, której w ogóle nie dotknął kryzys sprzed kilku lat. Ponad 60% Amerykanów ma zwierzęta, a większość z nich rozmawia ze swoim pupilem. Co więcej, 80% z nich uważa, że zwierzak... im odpowiada.

Dla samotnych ludzi relacja ze zwierzakiem nadaje życiu sens. Dla tych, których ktoś zdradził, zawiódł, miłość zwierzaka przywraca wiarę i ufność. Obecnie właściciele nadają zwierzakom najczęściej „ludzkie" imiona, rzadko już pies jest Burkiem a kot Mruczkiem. Zwierzak domowy stał się członkiem rodziny.

Po śmierci zwierząt ludzie cierpią, przeżywają żałobę. Niektórzy tak bardzo tęsknią, że starają się zachować zwierzę przy sobie... wypychając je. Zdarza się też, że prochy przerabiają na diamenty, zachowują sierść, a nawet... kupki zwierzaków. To dość dziwne, czasem śmieszne, a niekiedy szokujące sposoby. Jednak wszystko to wynika z olbrzymiej miłości i chęci pielęgnowania wspomnień po ukochanym zwierzęciu, które za życia było prawdziwym przyjacielem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix