Twarze TVN Style
powrót do listy

Karolina Korwin Piotrowska

Karolina Korwin Piotrowska
  Foto: A.Rożej/TVN

Historyk sztuki z wykształcenia, z zawodu - dziennikarz. Gdyby nie była dziennikarzem, mogłaby być weterynarzem albo gotować w jakiejś knajpie. Robiła w życiu różne rzeczy.

Prowadziła program o filmie w TVP, jeździła regularnie na festiwale do Cannes i Wenecji, produkowała płyty Michała Żebrowskiego i programy telewizyjne, pracowała na planie filmu "Pianista", robiła promocje "Ogniem i mieczem" na festiwalu w Cannes. Ostatnio była naczelną pewnej gazety, z której odeszła, po tym, jak wydawca wbrew jej woli wyciął jedną kartkę. Była to ilustracja jej ulubionego zdania – "Naczelną się bywa, a dziennikarzem się jest".

Przygotowuje książkę…

W wolnych chwilach robi naleśniki oraz słynne w niektórych kręgach towarzyskich placki ziemniaczane, czyta Perez - Reverte, Hemingwaya, Austera, Marininę i Akunina oraz wywiady Teresy Torańskiej, przy akompaniamencie Keitha Jarretta.

Ma w domu ogromną ilość płyt CD i DVD i książek. Bez tego żyć nie może. Uzależniona od TVN 24, dodatku Kultura w "Dzienniku", dodatku "Duży format" w Gazecie Wyborczej, "Śniadania u Tiffany’ego" w wersji książkowej i filmowej oraz od obecności w swoim życiu paru miłych osób.

Była jurorem pierwszych dwóch sezonów polskiej edycji "Top Model" w TVN. W TVN Style prowadziła program "W kinie i na kanapie".

Obecnie w TVN Style prowadzi "Magiel towarzyski" oraz jest członkiem redakcji serii "66 niezapomnianych".

Izabela  Janachowska
Następna osoba:

Izabela Janachowska

tvnpix