Aktualności

Powrót do listy

Cała prawda o szczepionkach, wypadaniu włosów i bezsenności

Wiadomości |
Cała prawda o szczepionkach, wypadaniu włosów i bezsenności
Dr Łukasz Durajski pikietuje przed Sejmem  Foto: instagram.com/doktorekradzi/

W kolejnym odcinku „Pogromców medycznych mitów" dużo będzie o spaniu, a raczej o bezsenności. Dr Patrycja Szachta sprawdzi jaki wpływ na apetyt ma nieprzespana noc i czy brak snu może powodować tycie. Porozmawia również z psychiatrą o tym, dlaczego staliśmy się jednym z najbardziej niewyspanych narodów w Europie – na bezsenność cierpi prawie połowa Polaków po 30-stce.

Dr Tomasz Wasyłyszyn zajmie się tematem włosów. Dlaczego u mężczyzn włosy z głowy wypadają, a na piersiach, nogach i ramionach rosną w najlepsze? Tajemnica tkwi w hormonach. Dr Wasyłyszyn wyjaśni również, dlaczego łykanie suplementów nie pomaga, gdy włosy osłabiają się po drastycznej zmianie diety, albo po ciąży.

Stopy, choć mają niewielką powierzchnię, dźwigają nasz ciężar – czasem wcale nie mały - przez całe życie. Są do tego przygotowane przez naturę, która stworzyła wytrzymałą konstrukcję składającą się z 26 kości i prawie 6 m bieżących mięśni i więzadeł. A co my robimy z tą konstrukcją? Niszczymy ją wciskając stopy w wąskie buty na wysokich obcasach. Jakie są skutki zamiłowania do szpilek na 12 cm obcasie sprawdzi dr Ewa Kempisty - Jeznach.

Będzie też o szczepionkach – dr Łukasz Durajski obali mity, które narosły wokół szczepień. Wyjaśni też dlaczego mieszkańcy Europy znów zaczęli chorować na odrę, choć wydawało się, że ta groźna choroba to już przeszłość.

A dr Tomasz Wasyłyszyn usiądzie naprzeciwko hipnotyzera i... sami zobaczcie, co z tego wynikło.

EMISJA 4. odcinka "Pogromców medycznych mitów" w sobotę 11 maja o godz. 22:15.

Powtórki odcinka:

niedziela, 12 maja, 15:50

wtorek, 14 maja, 19:40

czwartek, 16 maja, 14:25 i 00:15

 


Ogromne podziękowania dla psychologów z Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą dr Annie Trzcienieckiej–Green oraz dr Andrzejowi Chmielowi za udział w programie i fachowy komentarz.
Za udział w programie, przeprowadzenie badania oraz fachowy komentarz dziękujemy fizjoterapeutce, dr.n.med. Joannie Stodolnej-Tukendorf.
Za możliwość realizacji zdjęć dziękujemy Hotelowi „Noce i dnie"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Czy pół Włoszka znajdzie wspólny język z uczestnikami "Miłości od kuchni"?
Następny artykuł:

Czy pół Włoszka znajdzie wspólny język z uczestnikami "Miłości od kuchni"?

tvnpix