Aktualności

Powrót do listy

Agata Młynarska o LGBT na Instagramie. Przeprowadziła live z siostrzenicą i jej partnerką

Wiadomości |
Agata Młynarska o LGBT na Instagramie. Przeprowadziła live z siostrzenicą i jej partnerką
Agata Młynarska, Alicja Naumann i jej partnerka Dominika  Foto: instagram.com/agata_mlynarska
Agata Młynarska postanowiła pokazać na swoim profilu na Instagramie społeczność LGBT. Do rozmowy zaprosiła m.in. córkę swojej siostry Pauliny - Alicję i jej partnerkę.

Od marca Agata Młynarska na swoim profilu na Instagramie regularnie przeprowadza rozmowy z ciekawymi ludźmi. Jej live'y z cyklu #agatasiękręci przyciągają tysiące widzów, także na profil TVN Style, na którym przeprowadza rozmowy we wtorki (ten cykl nosi nazwę"#agatasiękreci w Stylach"). Dziennikarka postanowiła wykorzystać siłę internetu i swojej widowni pokazać społeczność LGBT.

- Oddaję głos społeczności LGBT. Zaprosiłam wspaniałych, twórczych, serdecznych, pracowitych i ambitnych ludzi. Niech powiedzą, jak możemy stać się ich prawdziwymi sprzymierzeńcami. Jestem przekonana, że zbyt mało o sobie wiemy - napisała Młynarska. - Czas się poznać, wzajemnie wysłuchać.

Dla Agaty to temat wyjątkowo bliski, bo do społeczności LGBT należy m.in. jej siostrzenica, córka Pauliny Młynarskiej, Alicja. W środę 17 czerwca Agata przeprowadziła rozmowę właśnie z Alicją i jej partnerką Dominiką oraz z ich transseksualnym przyjacielem Antonem, który urodził się jako dziewczynka. Jednym z poruszanych tematów były zapisy zamieszczone w podpisanej przez prezydenta Dudę Karcie Rodziny.

- Ten dokument nas dehumanizuje - oceniła Alicja Naumann. - Pomija ogromną część społeczeństwa, nie tylko nas: heteroseksualnych partnerów bez dzieci, matki czy ojców samotnie wychowujących dzieci. My nie jesteśmy małżeństwem, bo w Polsce nie ma takiej możliwości - podkreśliła.

Alicja i Dominika mieszkają razem i tworzą związek partnerski, jak wiele heteroseksualnych par. Ich codzienność znacznie się jednak różni od codzienności "zwykłych" par:

- My żyjemy w ciągłym strachu. Cały czas jest poczucie, że trzeba być ostrożnym - wyznały. Gdybyśmy były parą hetero, nie zastanawiałybyśmy się, czy nasi sąsiedzi usłyszą rozmowę i czy potem nie zniszczą nam drzwi.

Alicja wspomniała też, że choć wciąż obawia się reakcji obcych ludzi na nią i jej partnerkę, to czuje pełne wsparcie od rodziny, zwłaszcza mamy - Pauliny Młynarskiej. Tyle szczęścia nie miała Dominika, która długo musiała ukrywać przed najbliższymi prawdę o swojej orientacji seksualnej.

Alicja i Dominika przejęły w środowy wieczór konto Agaty Młynarskiej na Instagramie i same przeprowadziły kolejny live - z Anią i Karoliną, mamy 3,5-miesięcznej Blanki.

- To jest bardzo ważne, żeby sobie uświadomić, że tęczowe rodziny w Polsce są
i jest ich całkiem sporo. Czytałam, że jest ich ponad 50 tys., a są to tylko szacunki - mówiła Alicja. - My też być może będziemy planować dziecko, więc chcemy podpytać dziewczyny, co i jak.

Ania i Karolina opowiedziały o tym, jak zostały mamami i jak fakt, że razem wychowują córkę jest odbierany przez społeczeństwo. Wszystkie live'y możecie obejrzeć na profilu Agaty Młynarskiej na Instagramie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Nowa kolekcja biżuterii Anny Orskiej powstała... z odpadów!
Następny artykuł:

Nowa kolekcja biżuterii Anny Orskiej powstała... z odpadów!

tvnpix