Aktualności

Powrót do listy

Agata Młynarska przestrzega: "Depresja może mieć uśmiechniętą twarz"

Wiadomości |
Agata Młynarska przestrzega: "Depresja może mieć uśmiechniętą twarz"
Agata Młynarska  Foto: instagram.com/agata_mlynarska
W Dniu Walki z Depresją Agata Młynarska postanowiła podzielić się z internautami swoimi przemyśleniami na temat tej podstępnej choroby.

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - choroby trudniejszej do leczenia niż wiele chorób ciała, choroby, do której wielu z nas nie chce się przyznać i nie chce leczyć. Jak ważne jest to, by w odpowiednim momencie poradzić się specjalisty, pokazała Agata Młynarska w swoim poruszającym wpisie w mediach społecznościowych.

- Wiele razy zdarzało mi się nie mieć siły na nic, nawet na zmycie makijażu, na wstanie z łóżka. Działałam na automatycznym pilocie, z wyuczonym uśmiechem, który odczuwałam jako fizyczny ból. Bolało mnie zresztą cale ciało (...) Tłumaczyłam sobie, że skoro daję radę w pracy i w domu, to nie mogę się nad sobą rozczulać i muszę się wziąć do kupy, pozbierać. Ale życie wywracając po raz kolejny mój plan, wyrzuciło mnie na skraj rozpaczy i trafiłam do psychiatry a potem na terapię. Od tamtej pory mam pod kontrolą swój nastrój, daję sobie prawo do smutku i zmęczenia ale wiem, że niekontrolowane, prowadzą do depresji.

Dziennikarka na swoim przykładzie dowodzi, że depresję można leczyć, ale jedyną skuteczną receptą jest wizyta u specjalisty i rozmowa z nim. Czasami potrzebne będzie także wsparcie farmakologiczne, ale - jak twierdzi - "to da się zrobić". Podkreśla, że istotny jest jednak moment, w którym rozpocznie się terapię.

- Przyjrzyjcie się sobie, nie odkładajcie na później, bo później może znaczyć za późno! Rozejrzyjcie się, pogadajcie z bliskimi jak się czują, jak sobie radzą z tym, co zwaliło się nam wszystkim na głowę, w czym siedzimy od roku... Depresja może mieć uśmiechniętą i radosną twarz! Kryje się pod powieką, zatruwa myśli i uczucia - pisze Młynarska. - Każda depresja jest inna. Ma różne oblicza. Jest chorobą, którą trzeba leczyć. Nie ma w niej nic wstydliwego! A terapia jest najwspanialszą drogą do wewnętrznej harmonii, poznania siebie i rozwoju!

ZOBACZ TAKŻE:

"Eks-tra zmiana": Edyta poroniła 4 ciąże. "Miałam straszną depresję. Zaglądałam ludziom do wózków"
"Eks-tra zmiana": Edyta poroniła 4 ciąże. "Miałam straszną depresję. Zaglądałam ludziom do wózków"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła, że chce zmniejszyć biust! "Już mi się znudził"
Następny artykuł:

Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła, że chce zmniejszyć biust! "Już mi się znudził"

tvnpix