Aktualności

"Bez planu": gorące rytmy i zimny ocean w Lizbonie
Bez planu 

Hanna Lis – dziennikarka, prezenterka, a prywatnie miłośniczka podróży i dobrej kuchni, w nowym odcinku „Bez planu" zabierze widzów do miasta klimatycznych uliczek i rzewnego fado, Lizbony.

By zaspokoić pierwszy głód, Hanna uda się na „targ", mieszczący pod swym dachem każdy rodzaj restauracji, jaki można sobie zamarzyć, serwujących od owoców morza do... lodów z szynką. Na początek przyjdzie się jej zmierzyć z trudnym zadaniem obrania najdroższych na świecie owoców morza, percebes. Zbierający je w odmętach oceanu nurkowie ryzykują własnym życiem. Czy ich smak wart jest aż takich poświęceń?

Kolejnym przystankiem na kulinarnej mapie miasta będzie restauracja przyjaciela Hanny, Miguela, który pojawił się w poprzednim sezonie „Bez planu", a swoim urokiem oczarował tysiące Polek! Restauracja nie należy wyłącznie do Miguela, ale również (uwaga!) do jego 10 wspólników, w tym szefa kuchni i architekta. Czy to możliwe, by 11 osób zgodnie prowadziło jedną restaurację? Najwyraźniej tak, a świadczy o tym gwiazdka Michelin, przyznana restauracji Eleven jako pierwszej w Lizbonie. Czego skosztuje Hanna w tym ekskluzywnym miejscu? Jedno jest pewne – będzie oryginalnie i luksusowo.

Czas zejść na ziemię i wstąpić do... rybnej restauracji. Nie jest to jednak przeciętna smażalnia, a kreatywne połączenie kuchni portugalskiej i japońskiej. Mało kto wie, że kraje te mają wspólną historię opartą na handlu morskim i że tempura wcale nie pochodzi z Japonii. Na pytanie gdzie się narodziła, odpowiedzi szukajcie w restauracji Sea Me, gdzie Hanna spróbuje niecodziennych połączeń smaków.

Podróż stylowej kobiety takiej jak Hanna nie może obejść się bez małych zakupów, dlatego prowadząca wstąpi do butiku rozchwytywanej i dzielącej swój czas między Lizbonę a Paryż projektantki, Fatimy Lopes.

Po samych przyjemnościach czas na odrobinę ruchu i... kąpiel w niespełna 16-stopniowym oceanie. Czy Hania zarazi się pasją do surfingu?

Jeżeli chcecie poczuć unikalną atmosferę Lizbony i razem z Hanią wysłuchać kameralnego koncertu romantycznego Fado, zapraszamy na nowy odcinek "Bez planu". Będzie gorąco, zabawnie i... apetycznie.

PREMIERA drugiego odcinka "Bez planu" w poniedziałek 14 kwietnia o godz. 22:25.

Powtórki odcinka:

czwartek, 18 maja, 15:10

sobota, 20 maja, 18:15

niedziela, 21 maja, 7:25 i 23:15

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kiedy dbałość o wygląd przeradza się w obsesję?
Następny artykuł:

Kiedy dbałość o wygląd przeradza się w obsesję?

tvnpix