Aktualności

Powrót do listy

"Bez tabu": seksualność osób z niepełnosprawnościami

Wiadomości |
"Bez tabu": seksualność osób z niepełnosprawnościami
"Bez tabu": Agata Młynarska zapowiada 2. odcinek o seksualności osób z niepełnosprawnościami 

Jak życie seksualne OzN różni się w zależności od rodzaju niepełnosprawności? Jaką przyjemność z cielesności czerpią osoby mające problem z odbieraniem bodźców czuciowych? Może dotykanie miejsc na styku sparaliżowanych i zdrowych obszarów ciała dostarcza przeżyć, których nigdy nie doświadczyły osoby pełnosprawne? Jak OzN wypracowują własne mapy erogenne? Czy można doświadczyć orgazmu poprzez stymulację sutków albo pieszczenie dłoni czy twarzy? W końcu - czy branża gadżetów erotycznych pamięta o OzN? Czym są meble erotyczne i jak urozmaicają one życie seksualne? Jak OzN radzą sobie z tak ważną w łóżku samooceną żyjąc w świecie wyśrubowanych kanonów „piękna", gdzie seksualizuje się tylko „pięknych, młodych i zdrowych"?

Na wszystkie te pytania odpowiedzą goście Agaty Młynarskiej:
- Rafał Miszkiel: kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi, wskutek którego stracił rękę i umiejętność chodzenia. Ze swojego życia z niepełnosprawnością uczynił jednak prawdziwą misję - jest Youtuberem, a na kanale „Życie na wózku" motywuje i inspiruje ludzi do pokonywania swoich barier. Na swoim koncie ma całą serię poświęconą seksualności OzN, gdzie mówi o swoim „pierwszym niepełnosprawnym razie", sposobach na uzyskanie erekcji u mężczyzn z uszkodzonym rdzeniem, pokazuje też gadżety erotyczne pomagające OzN w satysfakcjonującym życiu seksualnym. Od stycznia jest w szczęśliwym związku z Agnieszką, pełnosprawną piękną dziewczyną, którą poznał na Tinderze.
- Monika Dubiel i Mikołaj Jabłoński - Youtuberzy z kanału VIP Team. Oboje są VIP-ami, czyli Visually Impaired People - Monika nie widzi od wczesnego dzieciństwa, a Mikołaj zmaga się z zanikaniem plamki żółtej w wyniku rzadkiej mutacji genetycznej - ma 10 procent wzroku. Kręcą filmy o życiu
niewidomych - video o tym, jak śnią obejrzało ponad 600 tysięcy osób. Kolejne – po co niewidomym światło w domu – ponad 2,5 miliona. Nie boją się trudnych pytań i z wyjątkowym luzem opowiadają o „randkach w ciemno", flircie słownym, dzięki któremu podtrzymują napięcie seksualne w relacjach, oraz roli głosu i zapachu w seksie osób niewidomych. Ich punkt widzenia jest bardzo ciekawy, bo różnorodny - Monika uwielbia wysokich „drwali", a Mikołaj jest wyoutowanym gejem.

PREMIERA 2. odcinka "Bez tabu" w sobotę 20 listopada o godz. 23:05.

Powtórki odcinka:

wtorek, 23 listopada, 00:00

czwartek, 25 listopada, 23:00

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Zrób coś z tym dzieckiem": jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw i owoców?
Następny artykuł:

"Zrób coś z tym dzieckiem": jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw i owoców?

tvnpix