Aktualności

"Budując marzenia": trwają prace nad siedliskiem
Budując marzenia: Anna Dereszowska i Daniel Duniak 

Ania i Daniel zgodnie z ich ulubionym mottem "Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie", kontynuują realizację marzeń o własnym siedlisku na wsi.

W tym celu jadą do manufaktury Justyny Góreckiej do wsi Ublik niedaleko Giżycka. Właśnie tam znajduje się niewielka manufaktura, gdzie ręcznie wytwarzana jest ozdobna, mazurska ceramika, inspirowana ludowymi, bogato zdobionymi kaflami mazurskimi, powstającymi na tych terenach w XVIII i XIX wieku.

W galerii, mieszczącej się w odrestaurowanym drewnianym spichlerzyku, Ania i Daniel poznają niezwykle inspirującą, wyjątkowo towarzyską, energetyczną i wesołą osobę - Justynę Górecką. Oglądają jej ręcznie malowaną ceramikę, patery, misy, talerze i próbki kolorystyczne szkliwa na kafle do ich pieca. Jak zawsze wyborom towarzyszą burzliwe dyskusje i lekkie tarcia a kolor kafli nie zostaje ostatecznie wybrany. Kolejna rozmowa na ten temat zostaje odłożona na spotkanie z architektką Anią.

Ania nie może doczekać się wiosny i prac na zewnątrz. Postanowiła pomalować kilka skrzynek do przechowywania drewna, szyszek czy innych leśnych skarbów.

Wiosna budzi się do życia. Przylatują żurawie, bociany. Po lesie przy domu biegają zające i wiewiórki, a na polach niedaleko siedliska żerują niezwykłe łosie.

PREMIERA 4. odcinka programu "Budując marzenia" w poniedziałek 31 maja o godz. 20:10.

Powtórki odcinka:

czwartek, 3 czerwca, 21:10

piątek, 5 czerwca, 15:45

sobota, 6 czerwca, 15:30

niedziela, 7 czerwca, 13:45

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Rośliny dla zielonych": Magda po raz pierwszy zajmie się balkonem!
Następny artykuł:

"Rośliny dla zielonych": Magda po raz pierwszy zajmie się balkonem!

tvnpix