Aktualności

Powrót do listy

"Co nas truje": oszustwa i manipulacje producentów żywności

Wiadomości |
"Co nas truje": oszustwa i manipulacje producentów żywności
"Co nas truje": jak w sklepach "uzdatnia" się mięso? 

„Wiejski", „domowy", „prawdziwy", „bez konserwantów", „wysoka zawartość mięsa" – producenci żywności umieszczają na opakowaniach takie chwytliwe hasła, aby zachęcić nas do zakupu! Tylko czy zawsze jest to zgodne z prawdą, czy może jednak jesteśmy manipulowani? W najbliższym odcinku „Co nas truje" Kasia Bosacka ujawni triki stosowane przez producentów żywności i powie na co powinniśmy uważać podczas zakupów!

Wafelki o smaku orzechowym - w środku bez orzechów. Ciastka kokosowe, a w składzie 0,1% wiórków kokosowych, produkty dedykowane dzieciom z ogromną ilością cukru i całą masą szkodliwych substancji. Czy to przypadkiem nie jest oszustwo?

Kasia spotka się m.in. z posłanką Różą Thun, która walczy z problemem podwójnej jakości produktów spożywczych. Wiedzieliście, że te same artykuły w Polsce i z granicą mają inne składy? Niestety, w większości przypadków działa to na niekorzyść mieszkańców naszego kraju! Np. do chipsów sprzedawanych w Polsce dodaje się wzmacniacz smaku – glutaminian monosodowy, a w tych, które można kupić w Europie Zachodniej nie ma tego składnika! Czy możemy jakoś z tym walczyć? Jak producenci żywności nas oszukują i przy tym trują? Koniecznie musicie zobaczyć ten odcinek!

Zajmiemy się też zjawiskiem dowsizingu, czyli zmniejszania przez producentów rozmiarów opakowań bez zmieniania ceny. Batony, czekolady czy kostki masła o coraz mniejszej wadze, wyższa butelka sugerująca większą ilość produktu, chusteczki higieniczne pakowane po 9, a nie 10 sztuk! Dlaczego i jak producenci żywności usypiają naszą czujność?

Kasia porozmawia również z byłym pracownikiem sklepu, który opowie o niecnych praktykach stosowanych przez sprzedawców. Odświeżanie starego mięsa, zmienianie daty przydatności i sprzedawanie go jako nowe? To tylko jedna z szokujących rzeczy, jakie usłyszeliśmy! Co na to Sanepid? Zapraszamy Was do obejrzenia najbliższego odcinka!

PREMIERA 9. odcinka "Co nas truje" w niedzielę 12 maja o godz. 11:30.

Powtórki odcinka:

niedziela, 12 maja, 19:20

wtorek, 14 maja, 21:40

czwartek, 16 maja, 17:10

sobota, 18 maja, 8:35

 


Dziękujemy Galerii Północnej za możliwość realizacji zdjęć!

Sklepowi "Minuta 8" jesteśmy wdzięczni za możliwość nagrania!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Ostatnia szansa na "Miłość od kuchni"
Następny artykuł:

Ostatnia szansa na "Miłość od kuchni"

tvnpix