Aktualności

"Co nas truje": napoje energetyczne
Zapowiedź 3. odc. 2. sezonu "Co nas truje" o napojach energetycznych 

Chociaż trują nasz organizm, uzależniają, prowadzą do poważnych uszkodzeń układu nerwowego i pokarmowego, rocznie Polacy wydają na nie prawie 2 miliardy złotych! Uznawane są za idealnego dostawcę energii. Jaka jest prawda? Co takiego kryje się w słynnych napojach energetycznych, że tak wielu je kupuje?

Przede wszystkim cukier oraz inne substancje silnie pobudzające i zarazem uzależniające tj. tauryna czy kofeina. Owszem, dostarczają one sporą dawkę energii. Jednak ich działanie jest krótkotrwałe. W napoju energetycznym można znaleźć także niebezpieczne dla zdrowia barwniki oraz spore dawki witamin z grupy B. Zawartość wyżej wymienionych składników w jednej puszcze napoju energetycznego jest kilka razy wyższa niż dziennie zapotrzebowanie naszego organizmu! Zatem wypicie półlitrowego napoju może skończyć się dla człowieka m. in. kołataniem serca, drżeniem rąk, mrowieniem kończyn. A nadmierne, regularne picie może wywołać uszkodzenia wątroby i serca.

Kasia Bosacka zaprosi do programu trzech młodych mężczyzn, którzy wypijają kilka energetyków dziennie. Sprawdzi, jak silne jest ich uzależnienie i do jakich niebezpiecznych skutków może doprowadzić. Ponadto podejmie szereg rozmów z lekarzami różnych dziedzin, aby dowiedzieć się, jak bardzo energetyki nas trują.

EMISJA trzeciego odcinka 2. sezonu "Co nas truje" w niedzielę 19 stycznia o godz. 11:30.

Powtórki odcinka:

niedziela, 19 stycznia, 19:15

wtorek, 21 stycznia, 21:40

czwartek, 24 stycznia, 16:55

sobota, 26 stycznia, 8:35

 


 

Rozmowy ze specjalistami zostały przeprowadzone w Klinice Krajewski w Warszawie! Bardzo dziękujemy za miłą współpracę i profesjonalizm.

Klinice Nasmed w Warszawie jesteśmy wdzięczni za przeprowadzenie badań naszym bohaterom oraz pomoc merytoryczną.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"#Sława" o polityce
Następny artykuł:

"#Sława" o polityce

tvnpix