Aktualności

Sprawdzony sposób na dokładne wyczyszczenie piekarnika
Jak dokładnie wyczyścić piekarnik? 

Przez to, że piekarnik ma zamykane drzwiczki i jeśli go nie otworzymy, nie widzimy, co jest w środku, zazwyczaj myjemy go rzadko. A to powoduje, że zapieczony tłuszcz i inne zanieczyszczenia stają się naprawdę trudne do usunięcia. Jeśli nie chcesz spędzić całego dnia na szorowaniu piekarnika, zobacz, jak robi to Ula Chincz!

W pierwszym odcinku drugiego sezonu "Misji ratunkowej" Ula pokazała kilka patentów, które ułatwią niezbyt lubianą czynność, jaką jest mycie piekarnika. Zacznij od zdemontowania kratek i bocznych prowadnic. Teraz z folii aluminiowej zrób dużą kulkę i polej ją jak gąbkę mleczkiem do czyszczenia. Wyszoruj takimi kulkami cały piekarnik łącznie z wewnętrzną szybą. Spłucz powierzchnię piekarnika wodą, za pomocą namoczonej w niej szmatki.

Kratki i prowadnice to chyba najtrudniejszy do czyszczenia element piekarnika. Do ich umycia użyj płynu do czyszczenia grilla, który został stworzony, by usuwać największe zabrudzenia i przypalony tłuszcz z rusztu. Doskonale poradzi więc sobie również z Twoim piekarnikiem! Popsikaj lub polej kratki i prowadnice płynem i zostaw na kilka minut. Potem weź elastyczny druciak i wyszoruj wszystkie elementy po kolei. Spłucz wodą i... gotowe!

ZOBACZ TAKŻE:

"Misja ratunkowa": jak doczyścić kuchenkę gazową?
"Misja ratunkowa": jak doczyścić kuchenkę gazową?

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Pomysł na prezent dla rodziców: litery ze zdjęciami pary młodej
Następny artykuł:

Pomysł na prezent dla rodziców: litery ze zdjęciami pary młodej

tvnpix