Aktualności

Weekend w królewskim stylu w TVN Style
Weekend w królewskim stylu w TVN Style 
Choć w Polsce od wieków nie ma już monarchii, wciąż interesujemy się życiem królewskich rodów z innych krajów, zwłaszcza Wielkiej Brytanii. Ich śluby, rozwody, dzieci są na językach wszystkich. W czwartek 15 sierpnia i w sobotę 17 sierpnia zapraszamy Was na serię dokumentów, które odsłonią kulisy funkcjonowania i życia prywatnego brytyjskich monarchów i ich potomków.

Na pierwszą część dokumentów o brytyjskiej rodzinie królewskiej zapraszamy w czwartek 15 sierpnia.

12:50 "Kosztowne życie Windsorów"

Podczas gdy Brytyjczycy oszczędzają, rodzina królewska żyje w luksusie finansowanym przez poddanych. Dokument ujawnia, na co monarchowie wydają pieniądze i co dokładnie finansują podatnicy. Usłyszymy historie o szokujących wydatkach Królowej Matki, o jej miłości do szampana, który został przemycony do szpitala podczas jej operacji, o najbardziej kontrowersyjnych wydatkach księcia Andrzeja słynącego z zamiłowania do luksusowych podróży, a także o gigantycznym rachunku za renowację Pałacu Buckingham. Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy monarchii zastanawiają się, czy członkowie rodziny królewskiej są obciążeniem finansowym, którego Brytyjczycy nie powinni dłużej znosić, czy unikalną wartością, którą powinni pielęgnować. Dokument ukazuje, na ilu dodatkowych policjantów, strażaków czy ekip pogotowia ratunkowego byłoby stać kraj, gdyby nie konieczność utrzymania rodziny królewskiej.

13:50 "W służbie Jej Królewskiej Mości"

Przez wieki rodzina królewska dbała o swój nieskazitelny wizerunek. Członkowie służby królewskiej ujawnią w programie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Królewski kucharz zdradzi, co jest ulubionym przysmakiem Królowej, a lokaj Królowej Matki opowie o swojej najbardziej żenującej gafie z udziałem wina i księżniczki Małgorzaty. Poznamy także najbardziej przerażające, dziwaczne i szokujące obowiązki służby z przeszłości.

Królewskie dziecko Harry'ego i MeghanKrólewskie dziecko Harry'ego i Meghan

14:55 "Królewskie dziecko Harry'ego i Meghan"

Syn księcia Harry'ego i Meghan Markle, Archie, był jednym z najbardziej wyczekiwanych królewskich dzieci. Fakt, że jego mama i on są rasy mieszanej i są jednocześnie narodowości amerykańskiej i brytyjskiej sprawia, że jest wyjątkowym potomkiem królewskiego rodu. W tym dokumencie przypomnimy, jak wyglądała ciąża księżnej Meghan - od momentu, gdy królewscy obserwatorzy zaczęli podejrzewać, że dziecko może być w drodze, aż do porodu. Zastanowimy się, jak życie Archiego, syna dwóch niepokornych indywidualności, może się różnić od życia innych królewskich dzieci. Jaki styl rodzicielstwa wybiorą Harry i Meghan? Czy mały Archie załagodzi spór w rodzinie swojej mamy? O tym opowie nasz dokument!

Na kolejne dwa dokumenty o brytyjskiej rodzinie królewskiej zapraszamy w sobotę 17 sierpnia.

21:15 "Sekrety gwiazd - księżna Diana, cz. 1"

Myśląc o Dianie, księżnej Walii, wiele osób, zwłaszcza Brytyjczyków, widzi prawie świętą. Tymczasem „Księżna ludu" czy też „Królowa serc", jak każdy zwyczajny człowiek, miała swoją jasną i ciemną stronę. Wiadomo o Dianie, że miewała trudne do zniesienia dla otoczenia huśtawki nastrojów, że w gniewie i wściekłości niszczyła przedmioty tłukąc je o podłogę lub rzucając nimi o ścianę, że podejmowała próby samobójcze, które nie miały doprowadzić do śmierci tylko zwrócić na siebie uwagę, że często sugerowała lub dawała do zrozumienia zamiast jasno powiedzieć – co irytowało wszystkich. Była tez słabo wykształcona i – jak twierdzą niektórzy – nieciekawa świata, choć niewątpliwie inteligentna. Czy taki obraz księżnej Diany jest spójny z wyobrażeniami o niej? Nie bardzo... Wybitna amerykańska dziennikarka i biograf, Kitty Kelly podejmie próbę odarcia księżnej z królewskich szat i pokazania zwykłej kobiety. Poznamy wiele kompletnie nieznanych faktów z życia Diany, dowiemy się, co działo się w jej życiu i co nią kierowało. Zapraszamy na pierwszą część opowieści o księżnej Dianie!

Książę Harry i Meghan Markle – miłość ponad konwenanseKsiążę Harry i Meghan Markle – miłość ponad konwenanse

22:20 "Harry i Meghan - nowoczesna love story"

Zabawny i wnikliwy dokument, który  zapowiada wyjątkowe wydarzenie -  ceremonię zaślubin księcia Harry'ego i jego amerykańskiej narzeczonej Meghan Markle. Nowoczesną parę wtłoczoną w wielowiekową tradycję brytyjskiej monarchii chciał oglądać cały świat. Dokument bogato ilustrowany archiwalnymi materiałami i wywiadami pokazuje kulisy tego wyjątkowego małżeństwa - od początku znajomości Harry'ego i Meghan po królewski ślub.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"W roli głównej":  Kasia Warnke odpowiada na pytanie: kariera czy dziecko?
Następny artykuł:

"W roli głównej": Kasia Warnke odpowiada na pytanie: kariera czy dziecko?

tvnpix