Aktualności

Powrót do listy

"Zrób coś z tym dzieckiem": Ewa Nejno zszokowała rodziców reakcją na płacz dziecka za smoczkiem!

Wiadomości |
"Zrób coś z tym dzieckiem": Ewa Nejno zszokowała rodziców reakcją na płacz dziecka za smoczkiem!
"Zrób coś z tym dzieckiem": Ewa Nejno zszokowała rodziców reakcją na płacz dziecka za smoczkiem! 
W 7. odcinku programu "Zrób coś z tym dzieckiem" Ewa Nejno pokazała sposób, jak rodzic powinien zareagować na smutek dziecka, np. związany z odstawieniem smoczka.

Smoczki zawsze dzieliły rodziców, dzielą i dzielić będą. Jedni unikają ich jak ognia i nigdy nie podają ich swoim dzieciom, wychodząc z założenia, że jeśli się do smoczka nie przyzwyczają, to nie będzie problemu z odzwyczajeniem. Dla innych smoczek jest chwilą wytchnienia między ciągłymi karmieniami albo pomocą podczas nieprzespanych nocy. Do czasu. Kiedyś w końcu musi przyjść moment, gdy dziecko będzie musiało się ze smoczkiem pożegnać. W idealnym świecie dziecko samo decyduje, że już go nie chce i następnego dnia o nim pamięta. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że dla wielu maluchów rozstanie się ze smoczkiem jest bardzo trudnym przeżyciem. Przecież smoczek był z nim zawsze wtedy, gdy było smutno i źle! Smoczek był pocieszycielem i przyjacielem!

Niestety, zdarza się, że z obawy przed trudnościami z pożegnaniem smoczka rodzice odwlekają ten moment w nieskończoność. Iza i Marcin, bohaterowie 7. odcinka "Zrób coś z tym dzieckiem" wciąż nie potrafią odmówić swojej 4,5-letniej córce smoczka. Każda ich próba odzwyczajenia Wiktorii od "nene" kończyła się histerycznym płaczem i rzucaniem się na podłogę. Tymczasem stomatolodzy i logopedzi radzą, by smoczek odstawić, gdy zaczną pojawiać się stałe zęby!

Ewa Nejno podeszła do problemu młodych rodziców niestandardowo. Najpierw pokazała Wiktorii książeczkę o różnych emocjach, spersonifikowanych i pokazanych w zabawny sposób, z pomocą różnych kolorów. Omówiła z dziewczynką różne emocje: smutek, spokój, radość i miłość, a mała słuchała tego z zainteresowaniem. Gdy podczas zabawy terenowej Wiktoria przypomniała sobie o smoczku i zaczęła płakać, Ewa wsparła rodziców w tym trudnym momencie i wróciła do wspomnianej książeczki.

- Pamiętamy potwora? Jaki potwór był smutny? - spytała dziewczynkę. - To jest niebieski potwór, który płakał. Co ten niebieski potwór musiał robić, żeby zmienić kolor na zielony? Musiał wydmuchać z siebie smutną chmurę.

Ewa pokazała Wiktorii, jak można radzić ze smutkiem. Co ważne, kiedy zacząć się kryzys, zachowała spokój, co przełożyło się też na zachowanie dziewczynki, która szybko zapomniała, dlaczego płakała.

- 3 minuty nie w trzydzieści minut Ewa rozwiązała problem, który dla nas był zawsze taki paraliżujący bardzo - przyznał zaskoczony Marcin.

7. odcinek "Zrób coś z tym dzieckiem" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:

czwartek, 10 czerwca, 20:40

piątek, 11 czerwca, 12:55

niedzielę, 13 czerwca, 12:30

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Inspirujące kobiety": ambitna pielęgniarka dziś jest kobietą sukcesu!
Następny artykuł:

"Inspirujące kobiety": ambitna pielęgniarka dziś jest kobietą sukcesu!

tvnpix