Aktualności

Powrót do listy

"Gwiazdy prywatnie": pokój kontemplacji i ziołowa kaplica - ważne miejsca w domu Jagi Hupało

Wiadomości |
"Gwiazdy prywatnie": pokój kontemplacji i ziołowa kaplica - ważne miejsca w domu Jagi Hupało
"Gwiazdy prywatnie": pokój kontemplacji i ziołowa kaplica w domu Jagi Hupało 
Jaga Hupało to wyjątkowa kobieta, wyjątkowy jest też jej dom. Stara leśniczówka powstała w 1870 roku, a w swoim wnętrzu kryje niezwykłe pomieszczenia, m.in. pokój kontemplacji oraz ziołową kaplicę. Do czego służą artystce te pomieszczenia dowiedzieliśmy się w 2. odcinku programu "Gwiazdy prywatnie".

Jaga Hupało jest jedyna w swoim rodzaju. Jedna z najbardziej znanych stylistek fryzur i kreatorek wizerunku w Polsce, właścicielka oraz szefowa dużego przedsiębiorstwa, a zdaniem magazynu "Elle" także jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Nie narzeka na brak obowiązków, cały czas musi być na łączach ze swoimi współpracownikami oraz kontrahentami. A mimo to wciąż potrafi znaleźć czas dla siebie.

Swoje miejsce odnalazła około 450 kilometrów od Warszawy, gdzie pracuje. Kupiła tutaj niezwykłą, bo zbudowaną w 1870 roku leśniczówkę i stworzyła tutaj swój raj na ziemi. Budynek jest bardzo urokliwy i klimatyczny z zewnątrz, a w środku skrywa prawdziwe skarby. Oprócz tradycyjnych pomieszczeń znajdują się tutaj m.in. pokój kontemplacji oraz ziołowa kapliczka. W 2. odcinku programu "Gwiazdy prywatnie" ich właścicielka wyjaśniła nam, jak wiele znaczą dla niej te pokoje.

- To jest pokój medytacji, relaksu, skupienia. Oddaję się tej przyjemności z rozkoszą - opowiadała pokazując nam swój pokój kontemplacji. - Nadałam nazwę pokoju medytacyjnego, pokoju kontemplacyjnego i ja korzystam z niego w tej formie, natomiast dla każdego człowieka może być czymś innym.

Jaga Hupało wykorzystuje go do nauki. - Dobrze jest poznać techniki oddechowe, techniki uważności, żeby nauczyć się: czym jest ten promyk słońca, czym jest ta roślina, co mi to daje, co ja mogę dać światu… Wszystkiego tutaj się uczę - powiedziała.

Po czym zabrała nas do kolejnego ważnego dla siebie pomieszczenia. Malutkie, niepozorne Jaga Hupało przeznaczyła na ziołową kaplicę. Zielarstwo jest jedną z jej największych pasji, a efekty pracy trzyma właśnie tutaj.

2. odcinek "Gwiazd prywatnie" zobaczycie jeszcze w:

wtorek, 15 września, 16:55

środa, 16 września, 20:10

czwartek, 17 września, 15:10

niedziela, 20 września, 17:30

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Gwiazdy prywatnie": zielarstwa w rodzinie Jagi Hupało uczy się z pokolenia na pokolenie
Następny artykuł:

"Gwiazdy prywatnie": zielarstwa w rodzinie Jagi Hupało uczy się z pokolenia na pokolenie

tvnpix