Aktualności

"Gwiazdy prywatnie": Rafał Sonik
Gwiazdy prywatnie: Ula Chincz i Rafał Sonik. S05E04 

Rafał Sonik, pierwszy Polak, który wygrał Rajd Dakar. Wybitny przedsiębiorca, filantrop z potrzeby serca, sportowiec z zamiłowania, partner i ojciec. Razem z narzeczoną Karoliną Sołowow dzielą pasję do pomagania ludziom i miłość do rajdów.

Krakowskie przedmieścia, dużo zieleni i przestrzeni. Zaczynamy niekonwencjonalnie, bo od biura. To tutaj Karolina z Rafałem omawiają strategie i pomysły. Przy wielkim, długim stole dwa prezesowskie fotele na przeciwległych końcach gwarantują porozumienie. Ale to, co zwala z nóg to świeżo zainstalowana ‘Ściana chwały’ – cała wypełniona pucharami i nagrodami. Ciężko je zliczyć, a podobno to nie wszystkie. Już będąc z Karoliną zdobył te najważniejsze. Uwadze Uli nie uchodzi fakt, że zwycięskie trofeum z 2015 roku zajmuje honorowe miejsce – to jedyne takie w historii Polski, ten rajd Rafał i Karolina przeżyli wspólnie. Zgodnie twierdzą, że to jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu

Praca fundacyjna, to druga część tego miejsca. Fabryki Marzeń, w które całym sercem zaangażowana jest Karolina, pomagają najuboższym dzieciakom z okolic. Razem z Rafałem chętnie opowiadają Uli, jak ważna jest praca w teamie  i jak wiele można zmienić i osiągnąć dzięki współpracy.

Do części domowej zaprasza nas Rafał, jako głowa domu. Stary, powojenny dom unowocześnił w swoim stylu – dobudowany, przeszklony ganek miał powiększyć trochę przestrzeń. Uwagę zwraca stalowa konstrukcja jak i garderoba z tego samego materiału. Część jadalniano-salonowa też jest utrzymana w uspokajających szarościach z wielkim oknem na ogród. Tu również nie brakuje stalowych elementów – filar kryje mały barek, z kolei ściana zbudowana z ponad stuletniego drewna wyciągniętego z rzeki ukrywa w sobie kredens. Ula jest zachwycona tymi zwiększającymi funkcjonalność rozwiązaniami. Rafał zdradzi nam tu historię miłości do Kasprowego Wierchu, która sprawiała, że jako dziecko… uciekał z domu! Dowiemy się też, czemu trzyma na stole w salonie głowę Lenina.

Dalsze kroki kierujemy do gabinetu, gdzie Rafał ma… stół bez nóg! I wcale nie były wyłamywane. Sprytna konstrukcja z materiału używanego w przemyśle lotniczym sprawia, że stół jest nie do wygięcia, co sprawdzimy… skacząc po nim. Ale najważniejsze miejsce w tym pomieszczeniu zajmuje statua kard. Franciszka Macharskiego – patrona Stowarzyszenia SIEMACHA – organizacji społecznej pomagającej dzieciom i młodzieży. To jego duch pomaga Rafałowi w podejmowaniu najważniejszych decyzji.

Nadszedł czas na chwilę relaksu – wchodzimy do kina, które jest podobno najtajniejszym miejscem intymno–rodzinnym w domu. Rafał raczy Ulę filmem z wakacji na swoich ukochanych Mazurach, po czym zaprasza ją do… baru. Dowiemy się tutaj, jaki Rafał ma sposób na pogodzenie tak wielu aktywności w życiu oraz czemu bar ma kształt schodów.

Stąd prosta droga na basen, aczkolwiek tutaj jest jak w tropikach. Wszystko po to by zapewnić Rafałowi treningi jak na pustyni. Ponad 30 stopni Celsjusza, wilgotność około 90%. Nawet przed spotkaniem z nami przebiegł dziś już 11km w takich warunkach!

Z basenu wychodzimy do ogrodu, gdzie czeka na nas Karolina. Po całym dniu spędzonym razem pożegnanie będzie sentymentalne!

PREMIERA 4. odcinka "Gwiazd prywatnie" w środę 27 listopada o godz. 22:25.

Powtórki odcinka:

sobota, 30 listopada, 21:25

niedziela, 1 grudnia, 17:30

poniedziałek, 2 grudnia, 23:25

wtorek, 3 grudnia, 16:25

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
One już wiedzą "W czym do ślubu!". Zobacz reakcje panien młodych na ich finałowe stylizacje!
Następny artykuł:

One już wiedzą "W czym do ślubu!". Zobacz reakcje panien młodych na ich finałowe stylizacje!

tvnpix