Aktualności

"Inspirujące kobiety": cytrynowe królowe
"Inspirujące kobiety": jak rozpoczęła się cytrynowa rewolucja? 
Konfitury z cytryn to może mało oczywisty pomysł na życie, gdy mieszka się w Polsce i ma się ponad 60 lat. Siostry Bogusława i Karolina Schubert udowadniają jednak, że nawet najbardziej szalone pomysły mają szansę na realizację!

Siostry Karolina i Bogusława Schubert - bohaterki 5. odcinka "Inspirujących kobiet" - udowadniają, że nigdy nie jest za późno, by szukać w swoim życiu nowej drogi. 6 lat temu będąc już po 60., postanowiły coś zmienić:  Bogusława zrezygnowała z aktorstwa, bo czuła, że coraz częściej nie może się podpisać pod tym, co robi.

- Jestem Bogusia i w tym jest wszystko zawarte - mówi. - I ta co pali w piecu, ta co robi konfitury i ta co stała na wielkiej scenie w Paryżu. Wszystko jest jednym: mną.

Karolina natomiast prowadziła sklep ze zdrową żywnością. Interes dobrze się kręcił, ale ona poczuła, że wypaliła się i sprzedała go. Siostry zaszyły się w domu na 5 lat i żyły z oszczędności. Prawie nie miały kontaktu ze światem zewnętrznym.

- Każda była w swoim kawałku na rozdrożu: wiem, czego nie chcę robić, wiem, co mnie w sobie uwiera i coś muszę z tym robić, żeby zrobić następny krok - tłumaczy Karolina.

Gdy nie miały już grosza przy duszy (dosłownie!) spotkały znajomego, który zaproponował im, by zajęły się czymś związanym z gotowaniem. I tak wpadły na pomysł konfitur z cytryn! Zaczęły od kilku słoiczków sprzedawanych na bazarze, a teraz ich produkty sprzedają najlepsze delikatesy.

Siostry kochają cytryny. Dla nich cytryna oznacza raj, radość, możliwości. Stworzyły swoje cytrynowe królestwo, ale nie chcą zbyt mocno rozwijać działalności - nie chcą mieć pracowników ani fabryki, bo wolą robić wszystko same.

5. odcinek programu "Inspirujące kobiety" zobaczysz w TVN Style jeszcze w"

wtorek, 12 października, 14:10 i 23:55

środę, 13 października, 21:10

czwartek, 14 października, 15:10

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Miasto Kobiet": najnowsza płyta Marii Peszek będzie jej ostatnią?!
Następny artykuł:

"Miasto Kobiet": najnowsza płyta Marii Peszek będzie jej ostatnią?!

tvnpix