Aktualności

Jak być pewną siebie? Mentorka radzi!
Jak być pewną siebie? Mentorka radzi!  Foto: pixabay.com
Mentorka Malwina Faliszewska zdradza sposoby na to, jak pokonywać trudności.

Życie nie składa się tylko z radosnych chwil i często rzuca nam kłody pod nogi. Jednych te trudne momenty hamują, innych wzmacniają. Jak je przetrwać, wyjść z nich silniejszą i myśleć pozytywnie? O tym w "Dzień Dobry TVN" mówiła mentorka Malwina Faliszewska.

- Jak myślimy o tym, co negatywne, to zwykle wiąże się to z jakimiś naszymi emocjami, czyli stresem, który w danym momencie przeżyliśmy. To powoduje, że ta sytuacja urasta do wielkiej tragedii w naszym życiu. Tymczasem, jeżeli spojrzymy na fakty, jeżeli odetniemy się chwilę po jakimś wydarzeniu, i pomyślimy sobie: "Jakie były fakty?", "Czy było tak strasznie?", "Czy ta jedna z 10 rzeczy, które sie wydarzyły, ma aż takie znaczenie?"

Warto też zadać sobie pytanie, jakie znaczenie to wydarzenie będzie miało jutro, za miesiąc i za rok. Może się okazać, że nasze nerwy są zupełnie niepotrzebne, bo sytuacja tak naprawdę jest błaha i szybko przestanie mieć znaczenie. Niektórzy mają naturalne predyspozycje do tego, by patrzeć na świat i siebie przez różowe okulary. Inni mogą się tego nauczyć. Trzeba skupić się na docenianiu nawet drobnych sukcesów.

Pamiętać o tym powinni zwłaszcza pracodawcy, bo dla pracowników bardzo motywujący się pozytywny feedback, czyli dobre opinie o ich pracy.

- Gdy tego brakuje, nawet konstruktywny komentarz, może być odebrany jako atak - tłumaczy Faliszewska.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Nadchodzi "Czas na zmianę"!
Następny artykuł:

Nadchodzi "Czas na zmianę"!

tvnpix