Aktualności

"Jestem z Polski": kolorowe drzwi Starego Miasta w Funchal
Jestem z Polski: kolorowe drzwi Starego Miasta w Funchal 
Jedną z najsłynniejszych atrakcji w Funchal są malowane drzwi na budynkach Starego Miasta. Projekt tworzony wspólnymi siłami przez mieszkańców oraz malarzy miał odczarować to miejsce dla turystów. Jak mogliśmy się przekonać w 7. odcinku 6. sezonu programu "Jestem z Polski", cel został osiągnięty.

Turystyka to ogromne źródło przychodów mieszkańców Madery. Rok rocznie na tej wyspie pojawiają się tysiące odwiedzających. Chcą oglądać piękne morskie widoki, różnorodne rośliny i cieszyć się piękną pogodą. Przez lata goście pojawiali się głównie na wybrzeżu, dopiero w ostatnich latach znacznie większym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć stolica – Funchal. Ta tendencja rozpoczęła się około 2010 roku dzięki mieszkańcom oraz artystą. Postanowili oni odczarować nieodwiedzane wcześniej przez turystów Stare Miasto i rozpoczęli projekt o nazwie "Sztuka Otwartych Drzwi".

Jego efekty mogliśmy oglądać w 7. odcinku 6. sezonu programu "Jestem z Polski". Pokazała nam je mieszkająca w Funchal Sonia. Polka pracuje tutaj jako przewodniczka, ma więc ogromną wiedzę na temat historii oraz kultury tego miejsca. Doskonale wiedziała, które z licznych drzwi warto nam pokazać. Pomalowanych przez znanych artystów drzwi jest tutaj bowiem mnóstwo. Każde są inne i każde dodają uroki tutejszym budynkom oraz ulicom.

7. odcinek 6. sezonu programu "Jestem z Polski" zobaczycie jeszcze w:

niedziela 6 grudnia, 15:30

wtorek 8 grudnia, 21:25

środa 9 grudnia, 15:55

czwartek 10 grudnia, 13:55

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Jestem z Polski": za co Maderczycy kochają swą wyspę?
Następny artykuł:

"Jestem z Polski": za co Maderczycy kochają swą wyspę?

tvnpix