Aktualności

"Klinika bez tajemnic": długotrwałe problemy z nosami i bliznami
Klinika bez tajemnic, dr Marcin Ambroziak i Joanna Ambroziak 

Kolejny pacjent kliniki Ambroziak to 33-letni Dominik z Marek po Warszawą. Osiem lat temu, podczas pobytu w Anglii, młody mężczyzna został pobity i od tego czasu jego nos jest przekrzywiony i niedrożny. Dominik udaremnił wówczas próbę kradzieży pożyczonego od kolegi roweru. Kilka dni później spotkał niedoszłego złodzieja w towarzystwie piętnastu mężczyzn z bandanami na twarzy. Niestety, Dominik został dość mocno pobity. Wtedy właśnie doszło do złamania nosa. Na drugi dzień w szpitalu lekarz stwierdził, że nos zaczął się zrastać. Na zabieg, który wówczas powinien zostać przeprowadzony, niestety nie było stać młodego mężczyzny. Choć Dominik przyzwyczaił się częściowo do konsekwencji tego urazu, w przyszłości taki stan rzeczy mógłby grozić poważnymi powikłaniami. Mimo tego, że operacja nosa po takim urazie jest utrudniona ze względu na tkankę bliznowatą, doktor Janusz Obrocki podjął decyzję, że pomoże Dominikowi w odzyskaniu zdrowia i ładnego wyglądu. Młody mężczyzna chciałby poprawić wygląd między innymi dla swojej małej córeczki.

Tymczasem do gabinetu doktora Marcina Ambroziaka zawitał dobrze mu znany gość – jego fryzjer, Maciek. Mężczyźni poznali się dwadzieścia lat temu. Kiedy doktor Ambroziak otworzył swój pierwszy gabinet, okazało się, że piętro niżej znajduje się salon Maćka. Dla fryzjera wygląd jego włosów jest szczególnie ważny. Dlatego, kiedy Maciej zaczął zmagać się z łysieniem, zwrócił się do doktora Ambroziaka o pomoc. W jednej z edycji „Życia bez wstydu" przeszedł już przeszczep włosów. Jednak ubytki były na tyle duże, że wówczas zespół skupił się na okolicy ciemieniowej, jako lepiej widocznej. Teraz syn doktora Marcina Ambroziaka, który od ponad roku zajmuje się przeszczepami włosów, ma zająć się częścią szczytową.

Na wizycie u chirurga plastycznego, doktora Tomasza Dębskiego pojawiła się znana z „Dzień Dobry TVN" brafiterka, Monika Kołodyńska. Powodem jej wizyty był nos, na którym już w dzieciństwie pojawił się garb. Dodatkowo kilka lat temu będąc świadkiem bójki Monika przypadkowo została w niego uderzona i nos uległ złamaniu. Jednak największym zmartwieniem młodej kobiety jest bliznowiec na ręku, który został po szczepionce wykonanej jeszcze w szkole podstawowej. Poszczepionkowa blizna rosła wraz z nią, rozlewała się po ramieniu przysparzając jej cierpień, nie tylko z powodu wyglądu. Przede wszystkim bliznowiec swędzi i kłuje szczególnie w czasie zmian pogodowych. Doktor Dębski podjął więc decyzję o wycięciu zmiany podczas jednej operacji wraz z korektą nosa i skierowaniu Moniki na radioterapię miejscową.

W odcinku zobaczymy również, jakie efekty odniosła operacja powiek u 63-letniej Marty, a także sprawdzimy, czy z efektu swoich zabiegów w klinice Ambroziak zadowolona jest Magda - modelka plus size.

EMISJA 9.odcinka "Kliniki bez tajemnic" w niedzielę 1 grudnia o godz. 19:00.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 2 grudnia, 00:25

wtorek, 3 grudnia, 6:40 i 19:40

piątek, 6 grudnia, 8:50

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Związki z modą": Tomek chce żonę odmłodzić, Rafał... odsłonić
Następny artykuł:

"Związki z modą": Tomek chce żonę odmłodzić, Rafał... odsłonić

tvnpix