Aktualności

Pierwsi pacjenci "Kliniki bez tajemnic"
Zwiastun programu "Klinika bez tajemnic" 

W pierwszym odcinku „Kliniki bez tajemnic" będziemy mieli okazję przyjrzeć się nie tylko pracy lekarzy ale też poznać ich nieco od kuchni. Doktor Marcin Ambroziak, dermatolog, członek najważniejszych polskich i zagranicznych stowarzyszeń w tej dziedzinie a także autor ponad 50 publikacji naukowych dzieli prowadzenie kliniki wraz z żoną Joanną, która jest prezesem zarządu. Para jest dokładnym zaprzeczeniem powiedzenia, że praca z własnym mężem czy żoną to najgorsze, co się może przytrafić. Dzięki niej zresztą się poznali. W klinice Marcin odpowiada za stronę medyczną a Joanna zajmuje się wszystkim innym – m.in. marketingiem, kontrolą zespołu a ostatnio również doglądaniem budowy ich nowej warszawskiej placówki. W odcinku zobaczymy zespół podczas szkoleń, imprezy integracyjnej a także przekonamy się czy szewc bez butów chodzi i czy pracownicy kliniki sami również poddają się zabiegom.

Do kliniki po pomoc zgłosiła się 31-letnia Kasia, która po nieudanych operacjach nosa jest zawstydzona jego wyglądem. Pierwszy zabieg miał ułatwić jej oddychanie. Jednak po operacji, lekarz, który wówczas nią opiekował sam był zszokowany jej efektem. Nos zapadł się i wprawdzie oddychanie było łatwiejsze, ale efekt estetyczny był fatalny. Zaoferował więc Kasi korektę jego wyglądu. I tym razem jednak operacja nie przyniosła oczekiwanego efektu. Kasia postanowiła więc zgłosić się do kliniki Ambroziak. Taka powtórna operacja jest jednak niezwykle trudna z powodu blizn, które utrudniają preparowanie tkanki i trudniej jest przewidzieć jej efekt. Kasią zajmie się w klinice chirurg, dr Obrocki.

Kolejnym pacjentem jest Michał – prezenter telewizyjny, model i "polski Ken". Michał w przeszłości korzystał już z zabiegów medycyny estetycznej. Mimo tego, że ingerencja w urodę jest wyraźnie widoczna na jego twarzy, do tej pory korzystał jedynie z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Tym razem zapragnął operacyjnej korekty zbyt szerokiego według niego nosa oraz wszczepienia implantów klatki piersiowej, które zastąpiłyby godziny żmudnej pracy na siłowni. Jakie zabiegi zaoferuje mu ostatecznie doktor Ambroziak i czy Michał się na nie zdecyduje?

Do kliniki z prośbą o pomoc zgłosi się 43-letnia Sylwia wspierana przez męża, Roberta. Sylwia od najmłodszych lat boryka się z problemami na stopie. Ma włókniaki, tłuszczaki, naczyniaki i żylaki. Jest to problem nie tylko natury estetycznej, ale utrudnia jej funkcjonowanie. Rano budzi się z opuchlizną, swój problem skrywa pod masywnymi butami. Nigdy nie zakłada balerinek lub szpilek. Ma nadzieję, że lekarze z kliniki pomogą jej w spełnieniu marzeń o bardziej kobiecym obuwiu. Doktor Ambroziak kieruje ją więc na konsultację flebologiczną. Flebologia to dziedzina zajmująca się chorobami układu żylnego. W oczekiwaniu na rozwiązanie problemu Sylwii ze stopą, lekarzom z kliniki udaje się szybko poprawić samopoczucie sympatycznej kobiety zabiegami na twarz z użyciem lasera i kwasu hialuronowego.

EMISJA 1. odcinka "Kliniki bez tajemnic" w niedzielę 6 października o godz. 18:15.

Powtórki odcinka:

poniedziałek, 7 października, 00:55

wtorek, 8 października, 6:35 i 19:40

piątek, 11 października, 8:45


Podziękowania dla Restauracji Paros za udostępnienie powierzchni do realizacji zdjęć.

Najbliżsi uczestników "Stylowego projektu" ich modelami
Następny artykuł:

Najbliżsi uczestników "Stylowego projektu" ich modelami

tvnpix