Aktualności

Prowadzące TVN Style popierają strajk nauczycieli
Magda Mołek z przypinką z hasłami popierającymi strajk nauczycieli  Foto: instagram.com/magda_molek

Dziś (poniedziałek 8 kwietnia) w większości szkół w całej Polsce rozpoczął się zapowiadany od dawna strajk nauczycieli. Społeczeństwo jest podzielone - są tacy, którzy krytykują nauczycieli za to, że nie mają gdzie zostawić dzieci, inni - wspierają ich w walce o podwyżki. W tej grupie jest kilka gwiazd znanych z naszej anteny: strajk nauczycieli popierają i dają temu wyraz w mediach społecznościowych Agata Młynarska, Katarzyna Bosacka i Magda Mołek.

Prowadząca program "Eks-tra zmiana" wrzuciła na Instagram zdjęcie w bluzie z napisem "Make the change" (dosłownie: "Zrób zmianę") i podpisem: "Całym sercem jestem za protestującymi nauczycielami. Za godną płacą i prestiżem zawodu! Potrzebna jest zmiana! Make the change!".

Agata Młynarska w bluzie "Make the change" wspiera strajk nauczycieliAgata Młynarska w bluzie "Make the change" wspiera strajk nauczycieli
Foto: instagram.com/agata_mlynarska

Magda Mołek zapozowała na tle książek z przypinką z napisem "Popieram nauczycieli. Prestiż zawodu. Mądre reformy. Godne płace". Napisała też:

"Popieram nauczycieli, bo przyglądam się temu zawodowi jako mama drugoklasisty i jako osoba, która w najbliższej rodzinie ich ma. Bo widzę ile trzeba mieć miłości, pasji i cierpliwości, by nim być. Bo wiem, jaki wpływ miała na moje wybory moja nauczycielka z podstawówki, pani Jadwiga Kołodziejczyk, której mądrości i dalekowzroczności zawdzięczam swój rozwój. Bo to, kim będą nasze dzieci zależy też od nich. W końcu też dlatego, że godność to jedna z najświętszych dla mnie wartości. A Oni, Nauczyciele, tak jak my wszyscy, pragną godnego życia"

Magda Mołek z przypinką z hasłami popierającymi strajk nauczycieliMagda Mołek z przypinką z hasłami popierającymi strajk nauczycieli
Foto: instagram.com/magda_molek

Katarzyna Bosacka wspiera strajk także poza internetem - w niedzielę razem z mężem, Marcinem Bosackim, wzięła udział w poznańskim marszu poparcia dla nauczycieli.

- Jesteśmy nauczycielami z wykształcenia. Mamy czwórkę dzieci. Wiemy, jak ciężki jest w tej chwili los nauczycieli w Polsce, jak mało zarabiają, w porównaniu z tym, ile pracują - mówi Kasia razem z mężem na wideo dostępnym na Facebooku.

Katarzyna Bosacka z mężem na marszu poparcia dla nauczycieliKatarzyna Bosacka z mężem na marszu poparcia dla nauczycieli
Foto: kadr z filmu zamieszczonego na Facebook.com/Babka-od-histy-141773549882987
ZOBACZ TAKŻE:

Katarzyna Bosacka z mężem o związkach. Jaka jest ich recepta na udane małżeństwo?
Katarzyna Bosacka z mężem o związkach. Jaka jest ich recepta na udane małżeństwo?

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Nowa misja ratunkowa": sypialnia, w której nie ma gdzie spać
Następny artykuł:

"Nowa misja ratunkowa": sypialnia, w której nie ma gdzie spać

tvnpix