Aktualności

Powrót do listy

Małgorzata Rozenek-Majdan chce przebadać kilka tysięcy kobiet!

Wiadomości |
Małgorzata Rozenek-Majdan chce przebadać kilka tysięcy kobiet!
Małgorzata Rozenek-Majdan chce przebadać kilka tysięcy kobiet! 
Małgorzata Rozenek-Majdan założyła fundację dla par borykających się z niepłodnością. Na początek chce przebadać kilka tysięcy kobiet w całej Polsce!

Małgorzata Rozenek-Majdan w tym roku po raz trzeci dzięki metodzie in vitro zostanie mamą. Od kilku już lat jest ambasadorką tej metody i dąży do ponownego jej refundowania. W ubiegłym roku wydała książkę poświęconą temu tematowi ("In vitro. Rozmowy intymne") oraz zaczęła nagrywać dla Discovery Life i TVN Style dokument o nim. To jednak nie koniec jej działań. Już wkrótce ma ruszyć fundacja, którą zakłada razem z Radosławem, a która na celu będzie miała wspieranie par borykających się z niepłodnością. Pierwszym celem fundacji ma być jednak przebadanie kilku tysięcy kobiet.

- Rozpoczniemy z mocnym przytupem programem, który przebada w całej Polsce kilka tysięcy kobiet - powiedziała nam Małgosia. - Przeprowadzimy im badanie AMH, czyli rezerwy jajnikowej, bo bardzo często kobiety nie wiedzą, że wystarczy bardzo proste badanie krwi, żeby powiedzieć im, ile czasu dokładnie zostało im do macierzyństwa.

A wszystko po to, by do kliniki leczenia niepłodności nie zgłosiły się, gdy będzie już za późno. Małgosia zapowiada też kolejne akcje.

- Tych działań jest wiele, bo wiele pomocy jest niezbędnej - mówi w wywiadzie dla magazynu "Olivia". -  Niepłodność nie dotyczy tylko kobiet w dużych miastach. Pary z małych miasteczek i wsi mają trudną sytuację. Nie mają dostępu do nowoczesnych klinik leczenia niepłodności, muszą pokonywać kilometry, wokół nich panuje ostracyzm. Mnie i fundacji zależy na tym, żeby do nich dotrzeć.

Chcesz dowiedzieć się więcej o fundacji Małgosi? Zobacz nasze wideo!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jurek Owsiak o zabójstwie Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP: "Najbardziej bolesne doświadczenie w moim życiu"
Następny artykuł:

Jurek Owsiak o zabójstwie Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP: "Najbardziej bolesne doświadczenie w moim życiu"

tvnpix