Aktualności

Powrót do listy

Małgorzata Rozenek-Majdan zapowiada kontynuację walki o in-vitro

Wiadomości |
Małgorzata Rozenek-Majdan zapowiada kontynuację walki o in-vitro
Małgorzata Rozenek-Majdan po raz pierwszy zobaczyła, jak przebiega in vitro! "To jest piękne!"  Foto: instagram.com/m_rozenek
Małgorzata Rozenek-Majdan zapowiedziała wznowienie działalności swojej fundacji, której celem jest promocja metody in vitro.

Małgorzata Rozenek-Majdan 10 czerwca 2020 roku została mamą po raz trzeci. Na świat, po długich staraniach okupionym dużymi wydatkami i stresem, przyszedł synek jej i Radosława Majdana - Henryk. Nie byłoby to możliwe bez metody in vitro, czyli zapłodnienia pozaustrojowego, dzięki której Rozenek została wcześniej mamą Stanisława i Tadeusza.

- Nie mogę nie myśleć, że gdyby nie In-Vitro to nie było by ich ze mną - napisała gwiazda na swoim profilu na Instagramie. - Wiem, że dla kogoś kto nie miał problemów z zajściem w ciąże to nie jest jakiś ważny temat, ale dla mnie równy dostęp do In vitro, refundowanie tej metody, uświadamianie społeczeństwa o tym jak wygląda, to życiowa misja. (...) Dostaję od Was bardzo wiele wiadomości o tym, że nasza historia daje Wam nadzieję, że daje wiarę w to, że się uda. (...) Ale nie mogę wtedy nie myśleć, jak wiele par nie wytrwa do końca procedur i nie dlatego, że brak im sił czy wiary, ale dlatego, że brak funduszy i tu widzę prace dla siebie. Zrobię wszystko, żeby walczyć o refundację tej metody!

W tym celu Małgorzata Rozenek-Majdan na początku tego roku założyła fundację swojego imienia, której celem jest popularyzowanie wiedzy o metodzie in vitro, profilaktyce niepłodności oraz walka o przywrócenie refundacji in vitro. Fundacja miała ruszyć pełną parą 8 marca, a jej inauguracją miała być przeprowadzona w Senacie Konferencja Praw Kobiet na Dzień Kobiet. Niestety, została odwołana z powodu pandemii.

- Od września ruszamy pełną parą, już teraz wróciliśmy do rozmów z naszymi partnerami biznesowymi, sponsorzy też już wiedzą jak wygląda ich sytuacja, zaczynamy podejmować wiążące decyzje a wszystko po to, żeby od września ruszyć z nowymi siłami - zapowiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan na swoim profilu na Instagramie. -  Nie może być tak, że tylko lepiej sytuowanych stać na korzystanie z tej metody leczenia. To nie zasobność portfela powinna decydować o tym kto powinien a kto nie, stać się rodzicem. Patrzę na trójkę moich synów i wiem, że sił mi nie zabraknie  bo każdy ma prawo do takiego szczęścia, które teraz jest naszym udziałem.

O in vitro traktował też film dokumentalny "In vitro. Nauka czy cud" z udziałem Małgosi, który mogliście zobaczyć na naszej antenie. Jego fragmenty zobaczycie powyżej i poniżej:

Małgorzata Rozenek-Majdan wspomina stymulację przed zapłodnieniem in vitro: "Nie byłam w stanie powstrzymać łez"
Małgorzata Rozenek-Majdan wspomina stymulację przed zapłodnieniem in vitro: "Nie byłam w stanie powstrzymać łez"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Agata Młynarska wspomina narodziny starszego syna: "Po 24 godzinach 20-letnia studentka zostaje mamą"
Następny artykuł:

Agata Młynarska wspomina narodziny starszego syna: "Po 24 godzinach 20-letnia studentka zostaje mamą"

tvnpix