Aktualności

Powrót do listy

MIASTO KOBIET: Alkoholizm, seksualizacja i tacierzyństwo. Nowe teamty i kolejni goście

Wiadomości |
MIASTO KOBIET: Alkoholizm, seksualizacja i tacierzyństwo. Nowe teamty i kolejni goście
Miasto Kobiet 3. odcinek 3. 
Wysokofunkcjonujący alkoholizm może dotyczyć również Ciebie! Wystarczy pić więcej niż dwie lampki wina w tygodniu! Badania jasno pokazują, że z roku na rok pijemy coraz więcej.

Z terapeutką uzależnień Joanną Flis rozmawiamy o tym, kiedy okazjonalne picie potocznie nazywane „francuskim alkoholizmem” staje się realnym problemem. Jak organizm daje nam znać, że nasza relacja z alkoholem jest już  poza naszą kontrolą? O tym w trzecim odcinku "Miasta Kobiet".

Współcześni ojcowie: Oczekiwanie jest takie, że mają być zaangażowani, ale do roli zaangażowanego taty nikt ich nie przygotował. Wychowani przez nieobecnych fizycznie i emocjonalnie ojców mają prawo czuć się w tym wszystkim zwyczajnie zagubieni. Kamil Baleja, dziennikarz i tata dwójki dzieci, mówi o tym, jak macho staje się wrażliwcem i Tomasz Kosmalski, nauczyciel i tata 1,5 rocznego Teo opowiada o ojcostwie nowej generacji.

Proszuamy też temat akcji #topfreedom.pl, której pomysłodawczynią jest prowadząca Miasto Kobiet, Ane. To akcja promująca równość i akceptację do odsłaniania klatki piersiowej niezależnie od płci.

Topfreedom.pl to akcja wielowymiarowa, ale my będziemy rozmawiać o seksualizacji kobiecego ciała. O tym jak kobiece ciało jest postrzegane, dlaczego od najmłodszych lat jesteśmy socjalizowane do wstydu i jak ważna jest edukacja seksualna na każdym etapie naszego życia. Naszymi gośćmi są Basia Baran, seksuolożka i Marta Dyks aktywistka i modelka.

 

Premiera odcinka: niedziela, 16 października 12:30 i 22:00 w TVN Style. Wszystkie odcinki dostępne również na player.pl.

 

Powtórki odcinka:

  • wtorek, 11 października 20:25
  • środa, 12 października 13:55

 

Zobacz fragment poprzedniego odcinka:

Miasto Kobiet 3. odcinek 2.
Miasto Kobiet 3. odcinek 2.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
DRYŻUNA EKS: Eks partnerki Filipa wybierają dla niego nową dziewczynę! Nie przegapcie tego!
Następny artykuł:

DRYŻUNA EKS: Eks partnerki Filipa wybierają dla niego nową dziewczynę! Nie przegapcie tego!

tvnpix