Aktualności

Powrót do listy

"Miasto Kobiet": #anijednejwięcej, kobiecy orgazm oraz Mateusz Gessler i Jacek Fedorowicz

Wiadomości |
"Miasto Kobiet": #anijednejwięcej, kobiecy orgazm oraz Mateusz Gessler i Jacek Fedorowicz
Miasto Kobiet: Mateusz Gessler, Jacek Fedorowicz, Aleksandra Kwaśniewska i Olga Legosz 

W 11. odcinku "Miasta Kobiet" nie mogło zabraknąć tematu, który w ostatnim czasie poruszył wiele kobiet w Polsce. Po śmierci Izy z Pszczyny tysiące Polek wyszło na ulice pod hasłem #anijednejwiecej. Głosem bardzo ważnym w dyskusji o bezpieczeństwie kobiet w ciąży jest głos lekarzy - ginekologów, położników, którzy na co dzień mierzą się z tematem wad płodu i terminacji ciąży.

Z dr Anną Parzyńską, specjalistką położnictwa i ginekologii, współpracującą z Federacją na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz z dr n. med. Maciejem Jędrzejko, specjalistą ginekologiem, położnikiem porozmawiamy o tym, jak w obecnej sytuacji wygląda ich praca z pacjentkami, jakie prawa mają kobiety w zagrożonej ciąży, czego mogą wymagać od swojego lekarza i jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W tym odcinku na kanapie gościmy także dwóch wyjątkowych mężczyzn - Jacka Fedorowicza, satyryka, aktorka, prezentera telewizyjnego, znanego między innymi z popularnego "Dziennika telewizyjnego", w którym prezentował aktualne wydarzenia polityczne w krzywym zwierciadle oraz restauratora Mateusza Gesslera - zdradzimy, jaka zaskakująca relacja łączy obu panów.

Czy każdy seks powinien kończyć się orgazmem? Wiele z nas żyje w takim poczuciu. Ta presja jest przytłaczająca i wpływa bardzo mocno na to, jak wygląda nasze życie seksualne. Prowadzi często do tego, że ten orgazm udajemy. A skoro go udajemy, to nie dajemy sobie szansy na to, żeby coś zmienić i na własną prośbę wpadamy w błędne koło. Dlatego porozmawiamy z seksuolożką Agatą Loewe i dziennikarką Agatą Młynarską, prowadzącą program "Bez tabu", która nie boi się trudnych tematów o tym, co powinniśmy zmienić w naszym myśleniu o orgazmie i czy można się nauczyć go osiągać.

11. odcinek "Miasta Kobiet" w niedzielę 14 listopada o godz. 12:30 i 22:20.

Powtórki odcinka:

wtorek, 16 listopada, 23:00

środa, 17 listopada, 13:00

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Zrób coś z tym dzieckiem": jak poprawić relacje między rodzeństwem?
Następny artykuł:

"Zrób coś z tym dzieckiem": jak poprawić relacje między rodzeństwem?

tvnpix