Aktualności

Powrót do listy

"Miasto Kobiet": nie macie czasu na seks? Umówcie się!

Wiadomości |
"Miasto Kobiet": nie macie czasu na seks? Umówcie się!
"Miasto Kobiet": nie macie czasu na seks? Umówcie się! 
Zofia Rzepecka, terapeutka prowadząca z mężem warsztaty z seksu tantrycznego, zdradziła w "Mieście Kobiet" swój sposób na seks w związku, w którym pojawiły się dzieci i brak czasu.

Jednym z tematów w 8. odcinku "Miasta Kobiet" było niedopasowanie seksualne. Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska i Olga Legosz do rozmowy o nim zaprosiły do studia Zofię Rzepecką, terapeutkę, która razem z mężem prowadzi warsztaty z seksu tantrycznego oraz Katarzynę Klimko-Damską - psychoterapeutę i seksuolożkę. W pewnym momencie temat zszedł na mówienie o swoich potrzebach partnerowi, bo ich niezaspokojenie powoduje właśnie wspomniane niedopasowanie. Zdarza się jednak, że - zwłaszcza w przypadku par, które zostają rodzicami - obowiązki, praca, dzieci, dom odsuwają seks na dalszy plan. W takiej sytuacji była Zofia Rzepecka:

- Poczuliśmy, że tęsknimy za sobą, że nie mamy czasu, żeby sobie usiąść i porozmawiać, napić się herbaty, pobyć blisko, w czułości, niezmierzającej do seksu, no i seks - mówi o sobie i mężu terapeutka. - Zaczęliśmy dbać o relację i dbać o seks. Umawialiśmy się na konkretny czas i niezależnie, czy nie mieliśmy ochotę czy nie mieliśmy, wiedzieliśmy, że to jest taka nasza praktyka.

Wcześniej terapeutka podkreśliła, że w seksie trzeba odłożyć na bok orgazm, bo nie on powinien być najważniejszy. W takim duchu razem z mężem prowadzi warsztaty z seksu tantrycznego dla par:

- Zapraszamy pary do tego w taki sposób, żeby orgazm odłożyły na półeczkę na później. Bo czasami kochając się myślimy tylko o celu, a jeśli sobie powiemy: "dobra, dziś mamy takie kochanie, niech to będzie taka medytacja" - tłumaczy.

Podoba Wam się takie podejście do seksu?

8. odcinek "Miasta Kobiet" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:

wtorek, 26 października, 22:55

środę, 27 października, 13:10

Odcinek znajdziesz też na player.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Budując marzenia": postępy w remoncie i... jedzenie chwastów
Następny artykuł:

"Budując marzenia": postępy w remoncie i... jedzenie chwastów

tvnpix