Aktualności

Powrót do listy

“Miasto kobiet”: Otyłość, samobójstwa dzieci i młodzieży oraz niespełnione marzenia o macierzyństwie

Wiadomości |
“Miasto kobiet”: Otyłość, samobójstwa dzieci i młodzieży oraz niespełnione marzenia o macierzyństwie
Miasto Kobiet 3: Bovska gościnią 12 odcinka 
Czym spowodowana może być otyłość? Czy niemożność zajścia w ciążę równa się porażce? Co robić, gdy dziecko komunikuje, że chce odebrać sobie życie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdą się w premierowym odcinku “Miasta kobiet”.

W Mieście Kobiet poruszamy temat otyłości jako ciężkiej choroby przewlekłej. Będzie z nami jeden z największych autorytetów w tej dziedzinie, prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości prof. Paweł Bogdański i Joanna Przenicka-Malek, która diagnozę usłyszała w czerwcu tego roku i jest w trakcie leczenia otyłości. O tym, dlaczego diagnoza otyłości zajmuje tak dużo czasu i dlaczego nie powinniśmy nigdy walczyć z tą chorobą sami.

Porozmawiamy też o „małych końcach świata”, czyli samobójstwach dzieci i młodzieży. Dane są porażające. W 2021 roku 1496 dzieci i nastolatków podjęło próbę samobójczą, 127 z tych prób zakończyło się śmiercią. Będzie z nami dr Halszka Witkowska, suicydolog, Biuro ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczymi IPIN i Lucyna Kicińska, pedagożka, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym. O tym, co piszą dzieci w listach pożegnalnych do rodziców? Co sprawia, że dzieci nie chcą żyć? I jak powinien się zachować rodzic, który widzi, że jego dziecko cierpi?

W bardzo intymnej rozmowie spotkamy się z wokalistką Magdą Grabowską-Wacławek, znaną jako „Bovska”. Magda opowie nam o trudnych emocjach związanych z niespełnionymi marzeniami o macierzyństwie. O tym, co czuje kobieta, która latami nie może zajść w ciążę, czego nigdy nie chce słyszeć i jak żyć pełnią życia, kiedy nasze marzenia się nie spełniają.

PREMIERA 12. odcinka 3. sezonu programu "Miasto kobiet" w niedzielę 18 grudnia o godzinie 12:30 i 22:00.
Powtórki odcinka:
wtorek 20 grudnia, 20:25
środa 21 grudnia, 13:55

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
“Młodość na zamówienie”: Jak w napięty grafik Izy wpisać czas na dbanie o wygląd?
Następny artykuł:

“Młodość na zamówienie”: Jak w napięty grafik Izy wpisać czas na dbanie o wygląd?

tvnpix