Aktualności

Powrót do listy

"Miasto Kobiet": pierwsza miesiączka przeraziła Olę Kwaśniewską! Jak rozmawiać o niej z dziećmi?

Wiadomości |
"Miasto Kobiet": pierwsza miesiączka przeraziła Olę Kwaśniewską! Jak rozmawiać o niej z dziećmi?
"Miasto Kobiet": Aleksandra Kwaśniewska była przerażona pierwszą miesiączką! Jak rozmawiać o tym z dziećmi? 

W 6. odcinku "Miasta Kobiet" Marzena Rogalska, Ola Kwaśniewska i Olga Legosz wzięły pod lupę temat pierwszej miesiączki. Ich gościniami były Magda Korczyńska, twórczyni projektu edukacyjnego o wychowaniu dziewczynek oraz Basia Pietruszczak, dziennikarka specjalizująca się w tematyce dojrzewania. Przyczynkiem do rozmowy były wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Kulczyk Foundation, z których wynika, że z ponad 40% ankietowanych kobiet nikt nie rozmawiał o menstruacji!

- Wychodzi na to, że połowa nie jest przygotowywana przez najbliższą sobie osobę (mamę - przyp.red) do tego, żeby ten moment przeżyć w wspierający sposób. I tak sobie myślę, że są domy, w których dziewczynka nie rozmawia z mamą, nie rozmawia w szkole, z rówieśniczkami, to pewnie jest jakaś rzesza dziewczynek, która w ogóle nie są do tego przygotowane - mówiła Korczyńska. - I jak taka dziewczynka się wtedy czuje? - zapytała, na co odpowiedziała jej Ola Kwaśniewska:

- Jak ci mogę powiedzieć, bo ja jestem taką dziewczynką. Jest przerażona! - wyznała. - Za moich czasów w szkole o tym nie było, w domu się nie rozmawiało... Tak naprawdę, jak gadałam ostatnio z moimi koleżankami o tym, jakie one mają doświadczenia z tym związane, że absolutnie, one nie wiedziały nic. Tak naprawdę jedyne, które cokolwiek wiedziały to te, które mają starsze siostry.

Przerażenie - to na pewno nie to, co powinna czuć dziewczynka, doświadczając pierwszej miesiączki. Jak więc rozmawiać z dziećmi (nie tylko z dziewczynkami), by menstruacja nie była tematem tabu? Zobaczcie fragment odcinka!

6. odcinek "Miasta Kobiet" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:

wtorek, 12 października, 22:55

środę, 13 października, 13:10

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Zrób coś z tym dzieckiem": dwie nastolatki w jednym pokoju
Następny artykuł:

"Zrób coś z tym dzieckiem": dwie nastolatki w jednym pokoju

tvnpix