Aktualności

Otyła rodzina pod obserwacją "Lekarza domowego"
Lekarz domowy 

Poznajcie rodzinę McChoney’ów z Cork: 55-letni David, 51-letnia Dolores i 12-letni Oshen. Wszyscy McChoney’owie mają dużą nadwagę i prowadzą bardzo niezdrowy tryb życia. Rodzice nie kontrolują posiłków: ani tego, CO się je, ani tego, JAK się je. Najczęściej każdy je osobno: David w kuchni serfując po sieci, Dolores z synem w pokoju, oglądając telewizję. Poza posiłkami głównymi lubią podjadać. „Często łapię coś na szybko” – przyznaje mama. Oshen jest inicjatorem częstego zamawiania jego ukochanej pizzy lub innych gotowych dań. David i Dolores przyznają, że kiedy się pobrali, byli w świetnej formie. Aż trudno uwierzyć, że osoby, które 5 razy w tygodniu chodziły na siłownię, teraz nie robią zupełnie nic, aby polepszyć swoją kondycję. Wejście po schodach jest dla Dolores sporym wysiłkiem, po którym musi dochodzić do siebie…

Kobieta zadręcza się tym, że jej złe nawyki i brak ruchu dają synowi fatalny przykład. Tata David zdaje sobie sprawę, że nie mobilizuje rodziny a tryb życia, jaki prowadzi, prędzej czy później może przynieść fatalne skutki zdrowotne. Oboje rodzice mają poważne obciążenia rodzinne w postaci cukrzycy, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca i wylewów… Rodzina McChoneyów trafi pod 8-tygodniową opiekę lekarzy. Przejdą drobiazgowe, liczne badania i testy. Lekarze przeanalizują tryb życia członków rodziny, przyjrzą się codziennej rutynie i postawią diagnozę.

Czy zabrzmi ona jak wyrok? Czy Mcchoneyowie zaakceptują cele postawione przez lekarzy, zastosują się do ich wskazówek i będą skrupulatnie wypełniać polecenia? Jak zniosą 8-tygodniową zmianę nawyków żywieniowych i ruch? Czy osiągną cel i wyeliminują groźbę wielu poważnych chorób?

EMISJA pierwszego odcinka programu "Lekarz domowy" w czwartek 19 stycznia o godz. 20:50.

Powtórka odcinka:

niedziela, 22 stycznia, 5:35

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
In vitro – marzenie o dziecku
Następny artykuł:

In vitro – marzenie o dziecku

tvnpix