Aktualności

"Co nas truje": otyłość
Co nas truje, odc. 4, państwo Jankowscy rozmawiają z dietetyczką 

W Polsce nadwagę lub otyłość ma już 64% mężczyzn i 49% kobiet. Szacuje się, że w 2025 r. aż 2,7 mld ludzi, czyli co czwarta osoba na świecie, może mieć problemy z wagą. To przerażające! Cukrzyca typu drugiego, miażdżyca, zawał serca, urazy kręgosłupa i stawów – to tylko niektóre tragiczne w skutkach choroby będące następstwem otyłości. Według WHO koszty medyczne związane z leczeniem tych przypadłości w 2025 r. mogą sięgnąć aż 1,2 bln dolarów!

W najbliższym odcinku „Co nas truje" Kasia Bosacka zmierzy się z niesamowicie trudnym tematem jakim jest otyłość!

Wszechobecny konsumpcjonizm, restauracje szybkiej obsługi serwujące zestawy XXL, dania ociekające tłuszczem i chemicznymi dodatkami, stres, pęd życia, natłok obowiązków i problemów – czy te wszystkie aspekty nie przyczyniają się do otyłości? A może to jednak geny odpowiedzialne są za naszą wagę? Dlaczego niektórzy ludzie są chudzi, chociaż jedzą dużo, a inni przybierają na wadze jedząc małe porcje? Na te pytania odpowiemy w tym odcinku!

Kasia Bosacka pozna rodzinę Jankowskich, którzy zmagają się z otyłością. Napoje gazowane wypijane przez Pana Krzysztofa, oprócz tego ogromna ilość wędlin, mięsa, białych bułek, słodyczy czy sosów w ich diecie sprawiły, że czują się w swoim ciele źle i zaczynają mieć problemy ze zdrowiem. Kasia Bosacka z pomocą dietetyczki Ewy Trusewicz zawalczą o zmianę nawyków żywieniowych naszej rodziny! Z jakim skutkiem? Koniecznie oglądajcie odcinek!

Oprócz tego opowiemy Wam czym jest otyłość olbrzymia i jak się ją leczy. Sprawdzimy, jak cukier niszczy nasz organizm i opowiemy o problemach z wagą u dzieci... Kasia spotka się z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim, który opowie o braku ruchu wśród najmłodszych. Czy lekcje wfu w polskich szkołach są dobrze prowadzone biorąc pod uwagę to, że już do piąte dziecko w wieku szkolnym choruje na nadwagę lub otyłość?

Dowiedzcie się jak choroba, którą jest otyłością może zatruć nasze życie! Oglądajcie najbliższy odcinek, serdecznie zapraszamy!

PREMIERA 4. odcinka "Co nas truje" w niedzielę 7 kwietnia o godz. 11:30.

Powtórki odcinka:

niedziela, 7 kwietnia, 19:20

wtorek, 9 kwietnia, 21:40

czwartek, 11 kwietnia, 17:10

sobota, 13 kwietnia, 8:35

 


 

Za badania naszych bohaterów dziękujemy Dr Michałowi Mularczykowi i Centrum Badawczemu Współczesnej Terapii Bez Kalorii.

Dietę naszej rodzinie rozpisała dietetyk Ewa Trusewicz - serdecznie dziękujemy!

Galerii Północnej dziękujemy za możliwość realizacji nagrań.

Zdjęcia na basenie OSiR Włochy mogliśmy zrealizować dzięki uprzejmości Smile Swim.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Cała prawda o szczepionkach, wypadaniu włosów i bezsenności
Następny artykuł:

Cała prawda o szczepionkach, wypadaniu włosów i bezsenności

tvnpix