Aktualności

"Co nas truje": otyłość
Co nas truje, odc. 4, państwo Jankowscy rozmawiają z dietetyczką 

W Polsce nadwagę lub otyłość ma już 64% mężczyzn i 49% kobiet. Szacuje się, że w 2025 r. aż 2,7 mld ludzi, czyli co czwarta osoba na świecie, może mieć problemy z wagą. To przerażające! Cukrzyca typu drugiego, miażdżyca, zawał serca, urazy kręgosłupa i stawów – to tylko niektóre tragiczne w skutkach choroby będące następstwem otyłości. Według WHO koszty medyczne związane z leczeniem tych przypadłości w 2025 r. mogą sięgnąć aż 1,2 bln dolarów!

W najbliższym odcinku „Co nas truje" Kasia Bosacka zmierzy się z niesamowicie trudnym tematem jakim jest otyłość!

Wszechobecny konsumpcjonizm, restauracje szybkiej obsługi serwujące zestawy XXL, dania ociekające tłuszczem i chemicznymi dodatkami, stres, pęd życia, natłok obowiązków i problemów – czy te wszystkie aspekty nie przyczyniają się do otyłości? A może to jednak geny odpowiedzialne są za naszą wagę? Dlaczego niektórzy ludzie są chudzi, chociaż jedzą dużo, a inni przybierają na wadze jedząc małe porcje? Na te pytania odpowiemy w tym odcinku!

Kasia Bosacka pozna rodzinę Jankowskich, którzy zmagają się z otyłością. Napoje gazowane wypijane przez Pana Krzysztofa, oprócz tego ogromna ilość wędlin, mięsa, białych bułek, słodyczy czy sosów w ich diecie sprawiły, że czują się w swoim ciele źle i zaczynają mieć problemy ze zdrowiem. Kasia Bosacka z pomocą dietetyczki Ewy Trusewicz zawalczą o zmianę nawyków żywieniowych naszej rodziny! Z jakim skutkiem? Koniecznie oglądajcie odcinek!

Oprócz tego opowiemy Wam czym jest otyłość olbrzymia i jak się ją leczy. Sprawdzimy, jak cukier niszczy nasz organizm i opowiemy o problemach z wagą u dzieci... Kasia spotka się z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim, który opowie o braku ruchu wśród najmłodszych. Czy lekcje wfu w polskich szkołach są dobrze prowadzone biorąc pod uwagę to, że już do piąte dziecko w wieku szkolnym choruje na nadwagę lub otyłość?

Dowiedzcie się jak choroba, którą jest otyłością może zatruć nasze życie! Oglądajcie najbliższy odcinek, serdecznie zapraszamy!

PREMIERA 4. odcinka "Co nas truje" w niedzielę 7 kwietnia o godz. 11:30.

Powtórki odcinka:

niedziela, 7 kwietnia, 19:20

wtorek, 9 kwietnia, 21:40

czwartek, 11 kwietnia, 17:10

sobota, 13 kwietnia, 8:35

 


 

Za badania naszych bohaterów dziękujemy Dr Michałowi Mularczykowi i Centrum Badawczemu Współczesnej Terapii Bez Kalorii.

Dietę naszej rodzinie rozpisała dietetyk Ewa Trusewicz - serdecznie dziękujemy!

Galerii Północnej dziękujemy za możliwość realizacji nagrań.

Zdjęcia na basenie OSiR Włochy mogliśmy zrealizować dzięki uprzejmości Smile Swim.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Cała prawda o szczepionkach, wypadaniu włosów i bezsenności
Następny artykuł:

Cała prawda o szczepionkach, wypadaniu włosów i bezsenności

tvnpix