Aktualności

"#Sława": śmierć
Zapowiedź 4. odc. "#Sławy" 

Zdjęcia ofiar wypadków, zamachów terrorystycznych czy katastrof lotniczych są na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko wpisać odpowiednie hasło w internecie. #ŚMIERĆ jest wszędzie, porusza i interesuje każdego. A także sprzedaje.

W 1881 umiera Car Aleksander II, ktoś robi zdjęcie i oto widzimy jednego z największych władców świata w trumnie. Na podstawie tego zdjęcia powstaje mnóstwo litografii, które później są drukowane w gazetach, a często też sprzedawane jako pocztówki. Kiedy w 1926 roku ogłoszono, że największy gwiazdor filmowy - Rudolf Valentino nie żyje, ludzie oszaleli z rozpaczy. Przed domem pogrzebowym utworzyła się kilometrowa kolejka, kilka osób popełniło samobójstwo. Umarł idol.

Gdyby to miało miejsce dzisiaj, Facebook zalałby nas pożegnalnymi wpisami z hashtagami #ValentinoFuneral czy #RIPValentino. Wspólne misterium pożegnania. Choć ciężko w to uwierzyć, współczesne media przygotowują „na zapas" newsy o śmierci znanych osób. Dlaczego? Kto pierwszy, ten lepszy. Nawet w takim momencie, czas to pieniądz. Gościem kolejnego odcinka programu #SŁAWA, będzie Robert Rutkowski - psychoterapeuta, który o ludzkiej duszy wie wszystko. Karolinie Korwin Piotrowskiej powie m.in. o tym, dlaczego boimy się śmierci, dlaczego płaczemy na pogrzebach ludzi znanych, których jednak nie znaliśmy prywatnie i ile żyć ma każdy z nas - okazuje się, że więcej niż jedno!

PREMIERA czwartego odcinka "#Sławy" w sobotę 16 grudnia o godz. 22:30.

Powtórki odcinka:

niedziela, 17 grudnia, 17:50

poniedziałek, 18 grudnia, 23:40

czwartek, 21 grudnia, 23:40

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Pani Gadżet świątecznie" już 21 grudnia!
Następny artykuł:

"Pani Gadżet świątecznie" już 21 grudnia!

tvnpix