Aktualności

"Smakuj świat z Pascalem": Poznajcie Króla Przypraw
Smakuj świat z Pascalem 

W kolejnym odcinku „Smakuj świat z Pascalem" znowu pójdziemy śladem przypraw, z których słynie Zanzibar. Tym razem będzie to niekwestionowany Król Przypraw, czyli pieprz. Po plantacji oprowadzi nas Amir, miejscowy farmer. Zobaczymy jak rośnie „nasz król", jak się go sadzi i uprawia i jak otrzymuje się wszystkie rodzaje pieprzu, rodzaje czyli kolory.

Odwiedzimy Darajani Market – lokalny targ pełen warzyw, owoców i wszelakich produktów charakterystycznych dla tamtejszej mieszanki kultur - jest to punkt obowiązkowy, jeśli chcemy naprawdę poczuć atmosferę miejsca. Dowiemy się również, że jednym z głównych źródeł dochodu na Zanzibarze jest rybołówstwo. Opowie nam o tym miejscowy rybak Kombo, z którym Pascal wypłynie na połów. Potem będzie jeszcze targ rybny i to, co lubimy najbardziej, czyli gotowanie, tym razem z miejscowym szefem kuchni o imieniu Ashi, a po długim dniu pracy będzie nagroda, czyli relaks muzyczny.

Tradycyjnie na koniec Pascal przeniesie połączenie pikanterii i słodkości, tak charakterystyczne dla zanzibarskiej kuchni, na polski stół. Puree ze słodkich ziemniaków z mlekiem kokosowym i polędwiczki wieprzowe w kolorowym pieprzu zaskoczą niejedno podniebienie. Brzmi wyrafinowanie, a przygotowanie banalne. Musisz spróbować w swojej kuchni!

PREMIERA trzeciego odcinka "Smakuj świat z Pascalem" we wtorek 18 kwietnia o godz. 20:25.

Powtórki odcinka:

czwartek, 20 kwietnia, 7:20 i 16:55

sobota, 22 kwietnia, 8:30

wtorek, 25 kwietnia, 14:25

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Apetyt na miłość": Bronek, czyli... Stanisław
Następny artykuł:

"Apetyt na miłość": Bronek, czyli... Stanisław

tvnpix