Aktualności

Powrót do listy

"Tu jest pięknie": butikowy hotel w zabytkowej kamienicy w samym centrum Warszawy

Wiadomości |
"Tu jest pięknie": butikowy hotel w zabytkowej kamienicy w samym centrum Warszawy
Tu jest pięknie: Dorota Szelągowska w Warszawie 
Pięknie odrestaurowana zabytkowa kamienica w samym centrum Warszawy skrywa niesamowitą historię oraz designerskie wnętrza. Nie tylko te ostatnie odsłoni przed nami Dorota Szelągowska w 6. odcinku 8. sezonu programu "Tu jest pięknie"!

Dorota Szelągowska po raz kolejny zatrzyma się w stolicy w poszukiwaniu hotelowych perełek. Tym razem zabierze nas do miejskiej rezydencji z początku XX wieku zlokalizowanej w tętniącej życiem części Warszawy. Ten niezwykły budynek zlokalizowany jest w otoczeniu prestiżowych warszawskich ulic.

Wzniesiony został w 1903 roku na zlecenie ówczesnego właściciela – hrabiego Ksawerego Branickiego. Od początku funkcjonowania, eklektyczna kamienica zachwycała wspaniałymi zdobieniami i pałacowym wnętrzem. Zaraz po wybudowaniu zamieszkał w niej Franciszek Żmurko, jeden z najbardziej znanych warszawskich malarzy doby akademizmu. W 1944 r. kamienica została zbombardowana przez niemieckie siły, doszczętnie ograbiona, spalona i zniszczona. Dopiero po II wojnie światowej odbudowano ja na podstawie zachowanych planów oraz fotografii. Dziś na nowo zachwyca w całej okazałości.

W kamienicznych przestrzeniach powstał butikowy hotel. Już u progu gości wita niezwykła instalacja zbudowana z 900 szklanych, ręcznie dmuchanych kul. Oryginalny żyrandol został zawieszony na całej wysokości lobby, mierzy ponad 18 metrów i waży półtorej tony. Oprócz tego na gości czekają pokoje z przepięknym widokiem na miasto. Niektóre z nich mają nawet przeszklone sufity oraz lukarny, z których można obserwować toczące się życie w stolicy. Niesamowite wnętrza, nietypowe rozwiązania, ale także przepiękna restauracja oferująca najlepsze śniadania w mieście! Co jeszcze zachwyci Dorotę Szelągowską?

 

PREMIERA 6. odcinka 8. sezonu programu "Tu jest pięknie" w środę 6 października o godzinie 22:25.

Powtórki odcinka:

sobota 9 października, 16:35

niedziela 10 października, 13:30

wtorek 12 października, 20:40


Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Pani Gadżet": nowatorskie rozwiązania do kuchni i łazienki
Następny artykuł:

"Pani Gadżet": nowatorskie rozwiązania do kuchni i łazienki

tvnpix