Aktualności

"Tu jest pięknie": hotelowa perełka we Wrocławiu
Tu jest pięknie: Dorota Szelągowska we Wrocławiu 
W 3. odcinku 8. sezonu programu "Tu jest pięknie" Dorota Szelągowska udała się do swojego ulubionego miasta - Wrocławia. Znalazła tutaj prawdziwą hotelową perełkę.

W tym mieście Dorota Szelągowska zakochała się od pierwszego wejrzenia! Pokochała je za bogatą historię oraz cudowną architekturę, zarówno tę starą, jak i nową. Gdzie tym razem zabierze nas prowadząca?

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia przepełniona niezwykłymi zabudowaniami sakralnymi. Spośród starych murów wyłania się butikowy hotel, który usytuowany jest na zasypanej odnodze Odry. Obiekt oferuje aż 184 pokoje, każdy ze wspaniałym widokiem na panoramę miasta z bulwarami na czele, katedrę czy otaczający starodrzew. Wnętrza czerpią z historycznego i kulturalnego dziedzictwa Wrocławia. W pokojach gości witają znajome, przetarte twarze wrocławskich włodarzy, biskupów czy dziedziczek. Nad łóżkami dumnie prezentują się baldachimy z woskowymi świecami, które wprowadzają niezwykły nastrój, a w częściach wspólnych pojawiają się ryciny przedstawiające miasto na przestrzeni ostatnich kilku wieków. W hotelu znajduje się również restauracja z okien, której można wieczorami podziwiać cudowny XIX-wieczny rytuał zapalania lamp gazowych…

Dorota Szelągowska będzie miała okazję zagłębić się w bogatą historię miasta, a także poznać niezwykłe, nowoczesne wnętrza tego butikowego hotelu. To wszystko w kolejnym odcinku programu „Tu jest pięknie”.

 

PREMIERA 3. odcinka 8. sezonu programu "Tu jest pięknie" już w środę 15 września o godzinie 22:25.

Powtórki odcinka:

sobota 18 września, 17:05

niedziela 19 września, 14:00

wtorek 21 września, 20:40

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Pani Gadżet EXTRA": jak dbać o zdrowie, wygodę i bezpieczeństwo w sieci?
Następny artykuł:

"Pani Gadżet EXTRA": jak dbać o zdrowie, wygodę i bezpieczeństwo w sieci?

tvnpix