Aktualności

Powrót do listy

"Tu jest pięknie": gdyński pensjonat, w którym wciąż panuje klimat lat 30.

Wiadomości |
"Tu jest pięknie": gdyński pensjonat, w którym wciąż panuje klimat lat 30.
"Tu jest pięknie": klimat lat 30. w Gdyni 
W 5. odcinku „Tu jest pięknie” Dorota Szelągowska odbędzie niezwykłą podróż w czasie i zabierze nas w nadmorskie klimaty lat 30.! Przed prowadzącą drzwi otworzy modernistyczna willa z bogatą historią, ale też z przykuwającym wzrok designem.

Usytuowana na wybrzeżu gdyńskim stuletnia willa powstała z inicjatywy pewnej arystokratki, która marzyła, aby stworzyć w niej pensjonat. Niestety właścicielce nigdy nie udało się zrealizować swojego planu, aż do roku 2016. Wówczas trzech młodych przedsiębiorców postanowiło stworzyć tu unikalne miejsce inspirowane lokalną historią. Tematem przewodnim był modernizm widziany oczami gdyńskich artystów. W willi starannie odtworzono dawną kolorystykę: groszkową zieleń, piaskową żółć czy czerwień wpadająca w bordo. Postawiono na wspaniałą kolekcję vintage’owych mebli i oryginalne rozwiązania architektoniczne. Właścicielom zależało na stworzeniu strefy mieszkalnej - a nie hotelowej - w której goście poczują ducha przeszłości.

Dorota Szelągowska oprócz pobytu w willi będzie miała okazję także odbyć wycieczkę po lokalnych restauracjach, które zachwycają nie tylko pysznym jedzeniem, ale również zapierającym dech w piersiach wystrojem.

PREMIERA 5. odcinka 5. sezonu programu "Tu jest pięknie" w środę, 1 kwietnia, o godzinie 22:25.

Powtórki odcinka:

piątek, 3 kwietnia, 20:55

niedziela, 5 kwietnia, 11:45

poniedziałek, 6 kwietnia, 15:40

wtorek, 7 kwietnia, 13:10

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"W roli głównej": Anna Nowak-Ibisz straciła mamę dwa razy: kiedy wyjechała za granicę i kiedy zmarła, gdy Ania miała 11 lat
Następny artykuł:

"W roli głównej": Anna Nowak-Ibisz straciła mamę dwa razy: kiedy wyjechała za granicę i kiedy zmarła, gdy Ania miała 11 lat

tvnpix