Aktualności

Powrót do listy

„Tu jest pięknie”: wiele twarzy artystycznego krakowskiego hotelu

Wiadomości |
„Tu jest pięknie”: wiele twarzy artystycznego krakowskiego hotelu
„Tu jest pięknie”: Biblioteka w hotelowym lobby sprawia, że każdy czuje się w nim, jak w domu 
Biblioteka w hotelowym lobby oraz przeszklona winda wzorowana na windach z XIX-wieku to tylko niektóre pomysły artystów, którzy pracowali nad wnętrzem krakowskiej kamienicy. W 2. odcinku 5. sezonu programu "Tu jest pięknie" Dorota Szelągowska odwiedziła niesamowity hotel zlokalizowany obok Akademii Sztuk Pięknych.

- Takim najbardziej domowym widokiem jest tutaj biblioteka – stwierdziła Dorota Szelągowska, zapraszając widzów do wnętrza jednego z krakowskich hoteli. XIX-wieczny budynek, który odwiedziła w 2. odcinku 5. Sezonu „Tu jest pięknie” znajduje się w pobliżu Akademii Sztuk Pięknych. Jego wnętrze jest inspirowane twórczością byłych rektorów tej uczelni: Jana Matejki, Jerzego Nowosielskiego czy Stanisława Wyspiańskiego. Artystom poświęcono hotelowe pokoje, natomiast na przybyszach wrażenie robi już hol.

W hotelowym lobby znajduje się bowiem biblioteka. Prócz półek z książkami znajdują się w niej wygodne fotele oraz niezwykłe stoliki kawowe, wewnątrz których znajdują się sztalugi. Wszystko utrzymane jest w wyważonych kolorach, co nadaje pomieszczeniu elegancki wygląd. Domowe akcenty dodaje kominek oraz liczne tomiszcza. O tym, że jesteśmy w Krakowie przypominają natomiast charakterystyczne figurki dziadków. Wszystko to składa się na niesamowity wygląd i pokazuje, że hotel jest otwarty na artystów oraz ich pomysły na urozmaicenie wnętrza.

„Tu jest pięknie”: nowoczesna winda stworzona z szacunkiem do minionych wieków
„Tu jest pięknie”: nowoczesna winda stworzona z szacunkiem do minionych wieków

Po przejściu przez lobby wchodzimy na niesamowitą klatkę schodową, której centrum jest oszklona winda. - To jest taka nowoczesna wariacja na temat starych kamienicznych klatek schodowych – skomentowała Dorota. – W każdym hotelu winda być powinna. Ta pozwala na panoramiczne widoki na wszystkie schody i wszystkie korytarze.

Cały 2. odcinek 5. sezonu "Tu jest pięknie" zobaczysz w TVN Style jeszcze w:

piątek, 13 marca, 21:10

niedziela, 15 marca, 11:45

poniedziałek, 16 marca, 15:40

wtorek, 17 marca, 13:35

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
"Sztuka mięsa": grillowane organki cielęce z konfiturą agrestową i plackami ziemniaczanymi
Następny artykuł:

"Sztuka mięsa": grillowane organki cielęce z konfiturą agrestową i plackami ziemniaczanymi

tvnpix