Aktualności

Zgwałcone Hinduski w "Sekretach lekarzy"
Zwiastun 6. odc. "Sekretów lekarzy" 

Ten odcinek "Sekretów lekarzy" będzie wyjątkowy. Pacjentkami doktora Andrzeja Barwijuka będą dwie osiemnastoletnie Hinduski – Shabnam i Chameli. Trzy lata temu w Indiach obie padły ofiarą zbiorowych gwałtów. Ich intymne narządy zostały brutalnie okaleczone. W swoim kraju nie mogły liczyć na żadną pomoc medyczną. Zgwałcone kobiety uważa się tam za zhańbione i wyrzuca na społeczny margines.

Shabnam i Chameli były bohaterkami filmu dokumentalnego "Trzy na godzinę" wyreżyserowanego przez Małgorzatę Łupinę. Kiedy doktor Barwijuk obejrzał film, był wstrząśnięty i wzruszony. Chciał pomóc okaleczonym dziewczynom. Los zrządził, że wybierał się do Indii i mógł tam skonsultować obie kobiety. "Nigdy nie widziałem tak potwornych obrażeń po gwałcie" – stwierdził.

Skomplikowane operacje mogły być wykonane jedynie w Polsce, w klinice doktora. Rozpoczęła się batalia o możliwość przyjazdu Shabnam i Chameli do Polski. Żadna z nich nie miała paszportu, obie pochodziły z maleńkiej wioski, gdzie nikt nigdy nie dostał takiego dokumentu.

Po wielu staraniach obie kobiety przyleciały do Warszawy. Poddały się operacjom narządów intymnych. Przestały odczuwać dotkliwy ból. Odzyskały utracone zdrowie, kobiecość i godność. Do Indii wracały przekonane, że będą mogły zacząć nowe życie...

EMISJA szóstego odcinka "Sekretów lekarzy" w niedzielę 29 stycznia o 21:15.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Czy ktoś utrzymuje kontakt z Shabnam i Chameli? Jakie są dalsze losy tych dwóch silnych kobiet? Mam nadzieję, że po powrocie do domu ich los się odmienił, pomimo tego, że nie miały wsparcia od rodziny. Oby spotkały w Indiach dobrych ludzi, którzy będą się nimi opiekować.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Przepis na babę wielkanocną ze "Stylowego magazynu"
   Następny artykuł:

   Przepis na babę wielkanocną ze "Stylowego magazynu"

   tvnpix