ADHD - epidemia XXI wieku
powrót do listy

ADHD - epidemia XXI wieku

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

W Ameryce coraz częściej diagnozuje się ADHD, czyli zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi. Dotyka około 15 mln ludzi, w tym 40% to dzieci. Wraz z dziennikarką Lisą Ling będziemy towarzyszyć trzem chłopcom, u których zdiagnozowano ADHD, oraz ich rodzinom. Zbadamy, jak radzą sobie z codziennymi wyzwaniami. Zobaczymy, jakie terapie lekarze zaproponują chłopcom, przekonamy się o ich skuteczności.

Rodzice 10-letniego Noah'a walczyli z ADHD za pomocą sportu, ponieważ chłopiec uwielbia zapasy – zachęcali go do aktywności fizycznej. Czy to jednak wystarczy, aby pomóc Noahowi w koncentracji na lekcjach, wyciszeniu się i uspokojeniu?

„Moje życie jest jak wielka deszczowa chmura. Napięcie rośnie... aż wybucham" – mówi o sobie 12-letni Willson ze zdiagnozowanym ADHD. Chłopiec trafił do Hunter School przyjmującej nadpobudliwe dzieciaki. Nauczyciele mówią o swoich podopiecznych „wrażliwcy", dają im masę wsparcia, ćwiczą techniki relaksacyjne i oddechowe, uczą opanować zdenerwowanie. Ich ogromnym sukcesem jest to, że pomagają dzieciakom odstawiać leki.

Kolejnym bohaterem naszego dokumentu jest Grant. Jeszcze kilka lat temu bił, gryzł, kopal, nie potrafił się skoncentrować, uspokoić. Jego rodzice zdecydowali się na intensywne leczenie farmakologiczne. Dziś Grant jest jednym z najlepszych uczniów w szkole.

Która z terapii jest najlepsza? A może każda z nich, odpowiednio dopasowana do małego pacjenta, potrafi zdziałać cuda?

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix