Dążąc do perfekcji
Powrót do listy

Dążąc do perfekcji

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

Czy bardzo wysoka kobieta o wadze 63 kg może być gruba? Vogue Williams, brytyjska dziennikarka i modelka nigdy nie miała kompleksów. Kiedy w sieci nazwaną ją grubą i wyrażono zdziwienie, że waży aż 63 kg, po raz pierwszy w życiu zaczęła się zastanawiać, czy nie powinna schudnąć. Obawy szybko ustąpiły, jednak została chęć zbadania świata osób, które cierpią na dysmorfofobię, czyli totalny brak akceptacji dla swojego wyglądu.

Osoby cierpiące na to schodzenie są przekonane, że otoczenie wciąż je ocenia i nieustannie krytykuje, że wszyscy skupiają się na wyglądzie chorego. Dysmorfofobicy drobiazgowo analizują swoje zdjęcia i setki selfie, posuwają się do drastycznych środków by spełnić swoje marzenia dotyczące wyglądu. Poza anoreksją, bulimią, operacjami plastycznymi jest jeszcze kolejna możliwość; zatracenie się w ćwiczeniach kulturystycznych i przyjmowanie sterydów i anabolików. Czy kulturystyka to sport czy może pokazy ludzi mających obsesje na punkcie własnej osoby?

W naszym dokumencie Vogue Williams sprawdzi, jak daleko można się posunąć, by osiągnąć idealny wygląd i jak to się odbija na zdrowiu. Uświadomi, że zbyt poważne traktowanie krytyki innych może się przyczynić do wpadnięcia w poważną chorobę.

Dążąc do perfekcji
Dążąc do perfekcji

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix