Idealne ciało
powrót do listy

Idealne ciało

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

Dokument - Idealne ciało /Tyget takes on… the perfect Body/

Premiera niedziela 26.06 godz 16:25

Powtórki:

Wtorek 28.06 godz 16:05

Sobota 02.07 godz 05:45

Tyger Drew-Honey niedługo kończy 18 lat.

- Dorastanie jest trudne – mówi. – A wnętrze mojej głowy obecnie bardzo pokręcone. Chcę się dowiedzieć, jak inni radzą sobie z dojrzewaniem, bo chyba wszystkim jest bardzo ciężko.

Ten młody angielski prezenter zaprosi nas do świata, który zna najlepiej - świata współczesnych nastolatków. Zbada, czy chłopaki mają takiego samego bzika na punkcie wyglądu, co dziewczyny. Będzie rozmawiał z młodzieńcami, którzy zrobią wszystko, aby wyglądać jak z żurnala... Depilacja, solarium, godziny przed lustrem, układanie włosów, makijaż to już nie tylko domena dziewczyn!

Media społecznościowe są zasypane selfies. Miesięcznie robi się ich w Wielkiej Brytanii ok. 35 milionów! Na instagramie miliony zdjęć opisane są hasztagiem „ja". Tyger udowodni, że nastolatki mają prawdziwą obsesję na własnym punkcie. Najważniejsze to dobrze wypaść na zdjęciu, by polubiło je jak najwięcej osób. W tym celu większość zdjęć jest „podrasowanych". Nastolatki robią sobie tym krzywdę, bo pokazują wciąż nierealny efekt, daleki od prawdy. Moda ta uderza w samoocenę. To już prosta droga do niepotrzebnych operacji plastycznych lub niekontrolowanych ćwiczeń na siłowni, do świata niedozwolonych wspomagaczy, środków dopingujących. A te mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Zapraszamy na nasz dokument!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix