Magda, miłość i rak
powrót do listy

Magda, miłość i rak

Nasze programy: Polskie poprzednie sezony

Magda miała 27 lat, kiedy podczas porannego prysznica odkryła w piersi guzek. Badania wykazały, że to obustronny nowotwór złośliwy piersi w stadium G3, czyli zaawansowanym. Bała się, że to wyrok śmierci, nie wiedziała, jak się odnaleźć w „życiu z rakiem", do kogo się zwrócić, co robić.

Po pierwszym oszołomieniu przyszła pora na działanie. Mama Magdy walczyła wiele lat z podobnym nowotworem i tę walkę przegrała. Magda pamiętała doskonale, jak ciężko mama znosiła konwencjonalne leczenie, dlatego postanowiła, że sama po operacji nie podda się chemioterapii. Zamierzała stosować cały wachlarz niekonwencjonalnych metod leczenia.

W tym momencie historii Magdy następuje zwrot, okazuje się, że Magda jest w ciąży. Choć teoretycznie było to niemożliwe - leki, które brała, powinny ze 100% pewnością wykluczyć możliwość zajścia w ciążę. Magda postanowiła walczyć o dziecko, choć ciąża i skuteczne leczenie raka w opinii lekarzy wykluczały się.

Poznajcie wzruszającą historię Magdy Prokopowicz, mamy Leona, żony operatora filmowego Bartosza Prokopowicza, założycielki fundacji "Rak'n'Roll Wygraj Życie". Magda nigdy się nie poddała, zarażała wszystkich optymizmem i radością życia.

Po ośmiu latach zmagań z chorobą zmarła. Miała 35 lat. Ciężko jednak napisać, że przegrała walkę z chorobą, Bo nie przegrała. Pomimo choroby, była – co sama wielokrotnie podkreślała – szczęśliwa, urodziła syna, wychowywała go. Swoją energię i swoje podejście do życia potrafiła przekazać dalej. Dzięki Magdzie wielu chorych odzyskało nadzieję na powrót do zdrowia.

Magdalena Prokopowicz pokazała, że chorzy na raka mogą być rodzicami i cieszyć się życiem - tak samo jak wszyscy inni.

EMISJA W TVN STYLE:

sobota, 13 września, 21:20

niedziela, 14 września, 14:30

wtorek, 16 września, 00:40

środa, 17 września, 14:40

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix