Ofiary Harveya Weinsteina
Powrót do listy

Ofiary Harveya Weinsteina

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

Pierwszy wielki romans Harveya Weinsteina to romans z kinematografią. To właśnie nieznany nikomu wcześniej producent filmowy i muzyczny, wprowadził amerykańskie kino w złotą epokę końca lat 80-tych, zapewniając mu nagrody i fortunę, jeśli chodzi o dochody. Kinematografia zrewanżowała się, czyniąc z Weinsteina najpotężniejszego człowieka Hollywood. W 1998 roku Weinstein jako producent otrzymał Oscara za najlepszy film: "Zakochany Szekspir." Wszystkie filmy wyprodukowane przez Weinsteina i jego studia nominowano do Oscara ponad 300 razy, a nagrodzono ponad 80 razy!

Kilkadziesiąt lat później, w 2017 roku, ten sam człowiek został przez dziesiątki kobiet oskarżony o molestowanie. Największe aktorki, gwiazdy kina zaczęły mówić i opisywać jak Weinstein przez lata je poniżał, molestował i gwałcił. Niektóre z nich, zastraszone, milczały przez 20 lat. Skala oskarżeń jest niewiarygodna. Weinstein odrzuca wszelkie zarzuty dotyczące wymuszania seksu.

Choć oczy świata zwrócone są na największe gwiazdy, nasz dokument pokaże głównie prześladowcę i to, jak nadużywał władzy molestując wszystkie swoje podwładne. Zelda Parkins, wieloletnia astystentka Harvey'a Weinsteina, przedstawia go jako niezwykle mocną osobowość, wokół której wiecznie krążył dwór podwładnych, zapatrzonych w króla i chcących się pławić w jego blasku.

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix