Ślub z kuzynem
Powrót do listy

Ślub z kuzynem

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

W Pakistanie większość małżeństw zawiera się w obrębie rodziny, czyli z kuzynostwem. Dla jednych to oczywisty wyraz szacunku dla tradycji, dla innych kazirodztwo i postępowanie wbrew naturze, dla jeszcze innych: działanie wbrew prawu, które powinno być zabronione.

Przewodniczką po tym trudnym problemie będzie Hioba, młoda Pakistanka mieszkająca w Londynie, która zaczęła właśnie myśleć o związkach i przyszłym małżeństwie. Hioba wie, że jej mąż powinien być dobrym, tolerancyjnym i godnym zaufania człowiekiem – do tej pory nie wie jednak czy powinien to być kuzyn czy obcy człowiek. Jej ojciec jest neutralny, mama zdecydowanie przeciwna małżeństwom zawieranym w obrębie rodziny a wujek je preferuje.

Hioba ma wielkie szczęście. Wszyscy przyznają, że to ona powinna dokonać wyboru przyszłego męża. Dziewczyna wyrusza do Pakistanu, by poznać swoich kuzynów i kuzynki i dowiedzieć się, jakie jest ich zdanie na temat małżeństwa. Odwiedzi też duchownego, by dokładnie zbadać, co koran mówi o małżeństwach spokrewnionych osób. Czy na pewno je zaleca? Dziewczyna wysłucha argumentów, które przemawiają za małżeństwem z kuzynostwem. Hioba dowie się też, co na ten temat sądzi genetyka i odwiedzi krewnych, których dzieci cierpią na autyzm. Jaką decyzje podejmie?

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix