Sposób na ADHD
powrót do listy

Sposób na ADHD

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

 

ADHD, zespół nadpobudliwości psychoruchowej to jedno z najbardziej zagadkowych zaburzeń, jakie dotyka nasze dzieci. Problem dotyczy ok. 7% populacji, diagnoza jest bardzo trudna do postawienia a na temat zaburzeń lekarze nadal niewiele wiedzą. Doskonale znane są skutki ADHD, nie sposób ustalić przyczyn… Dzieciaki często diagnozowane są w ciemno i przypina się im łatkę ADHD a rodzice nie wiedzą, co robić. Najczęściej leczenie rozpoczyna się od podania kontrowersyjnych leków, które są stymulantami podobnymi do amfetaminy i kokainy. Psychologowie często radzą, by więcej czasu poświęcić na bycie z dzieckiem i jego wychowywanie, nie faszerowanie lekami.

 

W naszym programie trójka ekspertów pod okiem Marka Daddys’a, lekarza od lat badającego przypadki ADHD, spróbuje pomóc zdesperowanym rodzicom. Po 9-ciu tygodniach obserwacji dzieci, wezmą wszystkie za i przeciw i zdecydują czy niezbędne jest podanie leków. Nasi mali pacjenci to: Seth, Samuel, Emily, James i Corey. Wszyscy są w podobnym wieku 6-8 lat, najstarsza to 11-letnia Emily. Rodzice dzieci nie są zwolennikami faszerowania ich ciężkimi lekami, chcą znaleźć źródło problemu i się z nim uporać. „Bywają upiorni, ale to nasze ukochane dzieci” – mówią. Które z dzieci będzie musiało przejść terapię farmakologiczną a którym lekarze zalecą inne formy leczenia? Zapraszamy na nasz program!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Ostatnio czytałam książkę "Uprawa adehadowca w warunkach domowych" - jest to chyba najlepsza pozycja tego typu na rynku wydawniczym-szczerze polecam.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   tvnpix