Sprzedane pedofilom
powrót do listy

Sprzedane pedofilom

Nasze programy: Zagraniczne poprzednie sezony

Najbiedniejsze kraje świata, w tym egzotyczne Filipiny, to raj dla pedofilów. Ponad 800 tysięcy kobiet i dzieci zmuszanych jest tu do seksu. Oprawcy to najczęściej turyści z zamożnych regionów świata. Pobyt na Filipinach to dla nich niewielki wydatek, zaś zdesperowane biedą kobiety lub nieświadome zagrożenia dzieci stają się najtańszym łupem.

Seks jest tu powszechnie dostępny i tani. Liczne domy publiczne i bary oferują seksturystom usługi nawet 13-14 letnich dziewczynek. Lokalne władze i skorumpowana policja nie są w stanie skutecznie ochronić tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących pomocy.

Istnieją osoby takie, jak irlandzki misjonarz, Shay Cullen, który od prawie 40 lat walczy o prawa filipińskich dzieci. W naszym dokumencie poznacie bliżej tę wyjątkową postać oraz tych, którzy wraz z ojcem Shayem śledzą pedofili i robią wszystko, by oddać ich w ręce wymiaru sprawiedliwości. Misjonarz jest założycielem Fundacji Preda, która pomaga dziewczynkom uratowanych z domów publicznych. Łoży na ich utrzymanie i edukację. Cullen był trzykrotnym oficjalnym kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla. Jego praca wciąż jest torpedowana przez skorumpowanych policjantów i polityków. Nieustannie grożą mu sutenerzy i właściciele domów publicznych, ojciec był poważnie postrzelony podczas protestów w obronie dzieci. Nie poddaje się. Poznacie dwie jego podopieczne, Michelle i Marisol, których zeznania mogą pomóc wsadzić za kraty seksualnych przestępców. „Serce pęka od tego, co ci obleśni mężczyźni robią małym dziewczynkom" – mówią pracownicy Fundacji Preda.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix