W obcym ciele
Powrót do listy

W obcym ciele

Nasze programy: Polskie poprzednie sezony

Urodziły się jako mężczyźni, choć w głębi duszy są i czują się kobietami. Kim są osoby cierpiące na „zespół dezaprobaty płci"? Niezwykły serial, którego bohaterami są kobiety i mężczyźni uwięzieni we własnym ciele, którzy ujawnili przed kamerą skrywane dotąd sekrety podwójnego życia.

Serial „W obcym ciele" chce oswoić Polaków z obiektywnym faktem istnienia różnorodności w zakresie odczuwania tożsamości płciowej. Transseksualiści odczuwają własne ciało jako obce i niezgodne z obrazem samego siebie wykreowanym w mózgu, określanym mianem „płci psychicznej". Owa niespójność pomiędzy płcią biologiczną i psychiczną wynika z zaburzeń genetycznych powstałych na etapie życia płodowego. Usunąć ją może jedynie operacyjna korekta płci.

Trzon serialu stanowią losy kilku osób transseksualnych – zarówno kobiet uwięzionych w męskim ciele, czyli Lucy, Edyty, Zuzy, jak i odwrotnie: mężczyzn w ciele kobiety, Dolara i Jacka. Dwoje z bohaterów – Zuza i Dolar – rozpocznie w serialu proces biologicznej transformacji za pomocą kuracji hormonalnej. Edyta przejdzie operację wszczepienia implantów piersi. Ola będzie walczyć w sądzie o prawo do kontaktu z własnymi dziećmi i prawo do używania żeńskiego imienia. Lucy dokona coming out'u w agencji pośrednictwa pracy. Edyta skonfrontuje się z własnymi rodzicami. Zuza po raz pierwszy po wielomiesięcznej przerwie pojawi się w rodzinnej wiosce w górach jako dziewczyna. Ponadto w serialu wystąpią osoby oscylujące „pomiędzy" płciami, transwestyci oraz barwne Drag Queens ze sławną Kim Lee na czele.

Zwiastun serialu "W obcym ciele"
Zwiastun serialu "W obcym ciele"

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix